Místo drahé nemovitosti se mladá žena zabydlela ve svépomocí zařízeném karavanu s osobitým interiérem

Fotografie: Marcus Bergfeldt / Creative Commons / Attribution 2.0

I s malým obnosem dokázala mladá žena vyčarovat okouzlující interiér plný barev. Karavan si zkrátka zmodernizovala neotřelým způsobem.

Pandemie covidu-19 změnila svět, a především mladé lidi dovedla na rozcestí. Zaměstnání se za podmínek lockdownu shánělo těžko, podobný kříž byl rovněž na trhu s nemovitostmi. Ke slovu tak přišly různé alternativní způsoby života, jaký si zvolila i Heather.

Pandemie pojatá jako příležitost

Heather McLarry právě končila vysokou školu v Texasu, když pandemie covidu-19 zaklepala na dveře. Bylo jí krátce přes dvacet, neměla práci, a tedy ani stálý příjem, bydlení a ani partnera. Složitou situaci se ale rozhodla vyřešit s chladnou hlavou a pojmout ji jako výzvu. Inspirovaná životním stylem na kolech začala zvažovat, jestli by to nebyla i pro ni ta pravá cesta.

Jelikož neměla žádné zkušenosti, začala Heather zlehka. Nejdříve si pořídila minibus a až poté, co si ověřila, že to půjde, přešla na karavan za 170 000 Kč. Obě vozidla pořizovala na MarketPlace na Facebooku, stejně jako většinu dalších věcí včetně nábytku. Díky kreativnímu přístupu a věcem z druhé ruky se jí pak podařilo udržet rozpočet při zemi.

Modernizace interiéru s napjatým rozpočtem

Mladá žena proces zútulnění svého domova sdílela online na stránce BusinessInsider či síti TikTok. Po koupi karavanu potřebovala jeho modernizaci udržet do 20 000 Kč. A to včetně výměny některých technických zařízení. Snížit investice se jí podařilo velmi efektivně i prostřednictvím triků, o kterých si můžete přečíst na BydlímeÚtulně. Co ale bylo hlavní, Heather měla vizi, jak by její nový domov měl vypadat, a té se držela.

Za pouhých 16 000 Kč koupili dům v dezolátním stavu. Svépomocí ho přestavují na svůj vysněný domov

Největší díl práce odvedl štětec a různé zemité barvy. S nimi v souladu s článkem od WestWing zkombinovala nábytek v boho stylu. Interiér pak vyladila do posledního detailu pomocí nalepovacích dlaždic s motivem vzorovaných folií a nástěnných tapet. Díky tomuto řešení navíc Heather nemusela řešit elektrikářské práce a rovněž ušetřila.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]