Malý dům s rozlohou 18 metrů čtverečních poskytuje překvapivě mnoho místa

Když se řekne malý dům, tak si mnoho lidí představí dnes tolik moderní bungalovy, s několika místnosti. Ty jsou však oproti této nemovitosti stále velké. Možná i obrovské. Dům, který si představíme, je zajímavou dřevostavbou, která je opravdu minimalistická. Ostatně rozloha domu, která je jenom 18 čtverečních metrů, to jenom dokazuje. Takto velkou má řada lidí kancelář. Ale bydlení?

Má vše, co je potřeba

Když někdo řekne, že bydlí na 18 metrech čtverečních, myslí si ostatní, že zde má pouze postel, pár věcí a tím to končí. Nemusí to ale tak být, o čemž vás tento zajímavý malý dům přesvědčí poměrně rychle. Stačí nahlédnout do interiéru a uvidíte, že je zde vše, co člověk k životu potřebuje. Jsou zde všechny nezbytné, společné i soukromé místnosti, je tu dostatek úložných prostor a dokonce zde nechybí ani dva unikáty. Jedním z nich je patro a druhým z nich je prostorná terasa.

Populární trend

Jsou oblasti, kde je malý dům poměrně vyhledávanou nemovitostí. Největší boom zažívaly tyto domy v USA kolem roku 2009. Hlavně jednotlivci a také páry zde hledali možnost pohodlného, skromnějšího a cenově také dostupného bydlení. A zatímco na klasický obrovský dům byl problém dosáhnout, tato malý dřevostavba se rázem pro řadu lidí stala běžně dostupná.

Má více místa, než se zdá

Když si představíte, že zabírá plochu jenom necelých 20 metrů čtverečních, nedovedete si představit, jak se v něm dá bydlet. Jelikož je ale interiér velmi šikovně rozdělen, najednou zjistíte, že je zde mnohem více místa, než se zdá. Je ti prostor pro společné trávení volného času, místo na spaní, ale i kuchyňka, koupelna s toaletou, nebo dokonce i skromný bar. Řekněte sami, máte vše i ve svém domě nebo bytě, který je mnohonásobně větší?

Působí velmi útulným dojmem

Nejenom, že tento malý dům nepůsobí nijak stísněně. On působí také velmi útulně, což je dáno i vhodným zařízením a také povedenými barvami a materiály. Základem je pochopitelně dřevo, a to ve dvou variantách. Jednou z nich je bílý nátěr a druhou je přirozený odstín. To je kombinace, která dohromady funguje lépe, než cokoliv jiného.

Fotografie: Little Byron

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]