Podívejte se na tuto originální kuchyň od slavného amerického architekta jménem Donald Lococo. Projekt, ve kterém předělával budovy a interiéry v tudorovském stylu a dával jim moderní nádech, mu přinesl nemalý věhlas. Styl, který kombinuje moderní prvky s původním rázem interiéru se stává čím dál tím víc vyhledávanější. Přesvědčte se sami, že i starší budovy stále mají co nabídnout.
Domy v tudorovském stylu
Ačkoliv jsou tyto domy často stovky let staré, nepřestávají být v kurzu. Tudorovský styl vznikl v Anglii v 16.st. za vlády dynastie Tudorovců. Měšťanské a šlechtické domy postavené v tomto stylu, se vyznačují
- špičatými sedlovými střechami
- hravě propracovanými zděnými komíny (často s komínovými hrnci)
- zdobenými dveřmi
- typickým seskupením oken
Fasády bývají většinou bílé. Zaujali také architekta Donalda Lococa. V americkém Washingtonu si jeden takový vyhlídl. To, co se mu z něj povedlo vytvořit, rozhodně stojí za to. Stačilo vše dobře naplánovat a začít s odvážnou rekonstrukcí.
Zachovat strukturu původní budovy
To byl architektův cíl. Rozhodl se ale prostor více otevřít a přinést do něj světlo. A to se mu nejvíce povedlo v kuchyni. Chtěl vytvořit místo, ve kterém by se líbilo celé rodině a ze kterého by byl krásný výhled na zahradu a dvorek.
Vyčistit prostor
Vše nadbytečné muselo zmizet. Nezůstaly ušetřeny ani skříňky a kabinety, které byly umístěny na zdi. Místo nich se zvolil svérázný způsob uskladnění nádobí. Díky tomu do místnosti vpustil spoustu přirozeného světla zvenku.
Jelikož je kuchyň určená především pro setkávání všech členů rodiny, rozhodl se pro tento účet vyhradit speciální místo přímo uprostřed místnosti. Kuchyňská linka, která může sloužit jako místo pro podávání jídla, má hned nad sebou stojany na skleničky a talíře.
Rekonstrukce celého domu přidala tudorovskému domu šmrnc. Architekt vsadil na čisté bílé stěny v kombinaci s kvalitními parketami a šedými obklady. Nábytek je laděn do bílé, šedé a černé s tmavě dřevěnými prvky.
Kuchyň je moderně vybavena. Kuchyňské skříňky jsou bílé či do tmavě šedé barvy. Najdeme zde rovnou dvě trouby. Mikrovlnka a myčka na nádobí jsou vestavěny do nábytku, tudíž nenarušují design. Vysoké stojany vám možná mohou připomínat moderní restaurace, účel je ale ten, aby bylo nádobí pěkně na dosah ruky a nemuselo se pro něj neustále vstávat od stolu.
Jak si můžete povšimnou, kuchyň byla ke starému domu přistavěna až jako poslední. Kovová konstrukce kopíruje trámy a sedlovou střechu původní budovy. Po jejím dokončení by si nikdo nevšiml, že byla postavena dodatečně. Ačkoliv šlo o celkem odvážný krok, architekt si s ním dobře poradil a díky tomu kuchyň tvoří s domem harmonickou dvojici, která se jen tak nevidí.
Úvodní Fotografie: Anice Hoachlander