Venkovský dům nabízí veškerý komfort potřebný k životu

Mnoho z nás, především pokud bydlíme v rušném městě, touží po klidném bydlení na venkově, někde uprostřed přírody, kde se při pohledu z okna budeme kochat výhledem na lesy a kopce, a ne na protější domy, parkoviště či supermarket. Toužíme po tichém prostředí, kde nás ráno bude budit zpěv ptáků, a nikoli projíždějící auta. Pokud je to i vaše přání, máme pro vás zajímavou nabídku na bydlení v krásném zrestaurovaném domě na italském venkově.

Dokonalá harmonie s okolím

Dům se nachází na svahu u městečka Capoliveri na italském ostrůvku Elba, což již samo o sobě je zárukou klidu, neboť ostrov má rozlohu pouze něco málo přes dvě stě dvacet kilometrů čtverečních. Dům se nachází v krásném venkovském prostředí, je zasazen do typické italské přírody s malebnými kopečky, piniemi a olivovníky. Vzhledem k tomu, že získání stavebního povolení na stavbu nového domu není v těchto místech jednoduché, jedná se o rekonstrukci starého domu, která byla provedena velmi citlivě.

Základem rekonstrukce bylo pečlivé zrestaurování původních přírodních materiálů, především dřeva, tak, aby byla zachována jedinečná image a atmosféra domu i jednotlivých místností a zároveň aby byl dům v harmonii se svým krásným přírodním okolím. Dům má dvě terasy a před ním se nachází rozlehlá zahrada.

Originální nábytek i dekorace v rustikálním stylu

Interiéry domu jsou zařízeny v rustikálním stylu, který je poslední dobou velmi oblíbený, neboť je určitou protiváhou našeho uspěchaného života, a svými materiály, především dřevem a kamenem, nás navrací zpátky do starých časů. Zároveň ale rustikální styl může působit i současně a elegantně, což můžete vidět na fotografiích jednotlivých místností. V jednopatrovém domě se nachází kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, dvě ložnice, pracovna a koupelna.

Nejdůležitějším materiálem interiéru je přírodní dřevo, ze kterého je vyroben nejen veškerý nábytek, ale také dekorace. Z dalších přírodních materiálů je to pak zejména bavlna, len či vlna, ze kterých jsou vyrobeny textilie, od nejrůznějších přehozů a polštářů přes plédy, koberečky až po závěsy. V obývacím pokoji se nachází krb, který místnosti dodá teplo i atmosféru. Z barev kromě nejrůznějších hnědých odstínů dřeva domu dominuje ještě béžová a bílá, které se obecně k rustikálnímu stylu hodí.

Fotografie: Adriano Bacchella

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]