Maximum denního světla v interiéru. Zaměřte se na stěny, podlahu i dveře

Světlo v interiéru je velmi důležité. Jak ho mít dostatek bez toho, abyste museli stisknout vypínač a rozsvítit žárovku? Naučíme vás několik jednoduchých a zajímavých triků. Díky tomu bude celý váš interiér dokonale světlý a vy nemusíte mít obavy z budoucích účtů za elektrickou energii. Podívejte se, jak na to.

Použijte světlé barvy

Chcete mít světlo v interiéru? Vše závisí i na tom, jaký odstín barev použijete na vaše stěny. Základem by měly být světlé barvy. Nic nezkazíte klasikou v podobě bílé. Dále můžete zvolit třeba i světlejší nádechy barev, jako je žlutá, nebo různé pastelové barvy. Čím však barva bude tmavší, tím větší negativní vliv na světelnost interiéru to mít bude.

Použijte zrcadla

Zdá se to až neuvěřitelně, ale funguje to. I zrcadla mají vliv na světlo v interiéru. Nevnímejte je jenom jako praktický prvek, díky kterému vidíte, jak vám to sluší. Zrcadla použijte jako dekorační prvky, které navíc dokážou odrazit denní světlo tím správným způsobem na to správné místo. Hitem jsou různá klasická nalepovací zrcadla, tak třeba i varianty zrcadel v podobě samolepek.

Využívejte správné dveře

Dveře jsou v interiéru důležité proto, abyste dosáhli potřebného soukromí. Zároveň však mohou mít negativní vliv na průnik světla. I tento problém se dá snadno vyřešit. Světlo v interiéru zůstane díky tomu, že ve vašich dveřích budou skleněné části. Ty stále mohou zajistit soukromí, a přitom bude jistotou, že světlo projde do všech koutů celého domu nebo bytu.

Položte správné podlahy

I podlaha je cestou, jak dostat světlo do interiéru. Tmavý koberec, který světlo spíše pohltí, rozhodně není ten pravý. Oproti tomu světlé vinylové podlahy, nebo třeba lesklé laminátové varianty jsou možností, jak si světelnost domova dokonale udržet.

Zaměřte se na svá okna

Poslední rada se zdá jako samozřejmá, ale nutno říci, že mnoho lidí dělá zbytečné chyby. Příkladem mohou být špinavá okna, stínící folie na oknech, nebo třeba jenom špatně nastavený sklon žaluzií či rolet. Uveďte vše do pořádku a budete překvapeni, kolik světla k sobě domů dostanete.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]