Tato horská chata neláká jenom na prostornost, ale i na svou polohu

Pokud máte rádi hory a je to zároveň oblíbené místo vaší dovolené, tato horská chata vás musí nadchnout. Jde o rezidenci, která se nachází na vrcholu hory Lavallée nedaleko kanadského Montrealu. Jedná se o velmi působivou horskou chatu rezidenci, která se nachází na samém vrcholu hory, a nabízí tak neopakovatelný výhled na celé okolí.

Terasy a balkony pro nezapomenutelný výhled

Zvenku jde o typickou třípatrovou horskou chatu, která je obložená tmavým a světlým dřevem a z architektonického hlediska je velmi zajímavá také velkým množstvím teras a balkonů. K romantické atmosféře přispívá také zasazení do malebných lesů, které se na hoře nacházejí.

Za zmínku stojí rovněž již samotné vstupní dveře do chaty, které jsou vyrobeny z nádherného dřeva, které je kombinované se sklem. Se dřevem se samozřejmě setkáte v mnoha podobách rovněž v celém interiéru chaty, můžeme říci, že dřevo je jejím dominantním materiálem, najdeme ho nejen na nábytku, ale také podleze či obložení stěn a stropů.

Otevřený salon

V přízemí domu se nachází velký salon se společenskou místností, který je díky velkým proskleným oknům neustále zalit sluncem, a zároveň je z něj neopakovatelný výhled do okolí. V rohu salonu se nachází historických krb, u kterého můžete posedět v pohodlném křesle či na sedací soupravě. Na tento salon přirozeně navazuje jídelna, ve které se nachází krásný vyřezávaný dřevěný stůl se židlemi stejného stylu. Z jídelny se dá francouzskými okny vyjít rovnou na terasu, kde se v altánu nachází další možnost posezení.

Originální mezanin

Dominantou kuchyně je velká dřevěná kuchyňská linka v rustikálním stylu, která ale zároveň obsahuje všechny moderní kuchyňské spotřebiče. Když se v salonu podíváte vzhůru, můžete vidět mezanin, ve kterém se nachází další místnosti. Tímto nezvyklým propojením přízemí a prvního patra vznikl dojem většího prostoru a také designově velmi zajímavý prvek.

V prvním patře se nachází tři pohodlné ložnice s krásně obloženým stropem a dřevěným nábytkem rustikálního stylu

V podobném stylu v kombinaci s kamenem jsou rovněž dvě krásné koupelny, v jedné z nich je k dispozici například rohová vana s vířivkou. V podkroví se poté nachází kancelář. Tato nádherná horská residence je v současné době v prodeji za 539 000 dolarů.

Fotografie: DuProprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]