Milovníci zahradničení zbystřete: krásná zahrada bez plevele je možná i u vás

Milovníci zahradničení mohou už dlouho pečovat o svoji zahrádku, neboť přeje počasí. Pokud máte i vy svoji zahradu rádi a záleží vám na tom, jak vypadá, poradíme vám, jak zbavit trávník nevzhledného plevele.

Nejznámější plevele
Mezi plevele, které v našich podmínkách napadají trávníky, patří sedmikrásky, pampelišky, jitrocel, jetel, rozrazil, řebříček.

Předcházejte mu
Nejlepší je problémům předcházet, proto, pokud nemáte s plevelem problém – můžete jej však mít za pár týdnů, měli byste myslet právě na preventivní opatření. Prvním krokem je péče o trávník – pravidelně jej hnojte a zastřihujte. Díky tomu se vytvoří hustý porost, který vytlačí nežádoucí plevel. Určitě je vhodné použít také travní směsi pro regeneraci a obnovu poškozeného trávníku například na místech, kde stál stan, bazén apod.

Odstranění plevele
Odstranit plevel můžete dvěma způsoby: mechanicky nebo chemicky. Mechanické odstranění plevele využívá většina lidí a jde o to, že jednoduše plevel vytrhnete ručně i s kořeny ze země. Pokud chcete tuto metodu zkusit, nezapomeňte, že půda musí být mírně vlhká, jinak půjde ze země společně s plevelem i spoustu hlíny s trávou, kterou chcete přece uchovat.

Chemické odstranění plevele potom spočívá ve využití látek, které cíleně zabíjejí plevel. Myslete na to, že některé chemické látky neúčinkují na všechny druhy plevele. Je tedy dobré vědět, který škůdce ve vašem trávníku dominuje a na ten se zaměřit. Postřik na plevel lze zakoupit v potřebách pro zahradničení. A nyní, před začátkem léta, je ideální doba na toto chemické odstranění plevele.

Obrázky: pixabay.com