Místo bourání prošel starý dům nečekaně povedenou rekonstrukcí

Fotografie: Nagy Zoltán

Když je člověk opravdu vytrvalý, dokáže cokoli. Zoltán a jeho partnerka žili roky v zahraničí. Poté se rozhodli opustit jednu z nejmodernějších zemí v Evropě a vyměnili to za starý dům a klidný život v přírodě. Dům byl postavený v roce 1899 a nachází se v Szeklerlandu pod Bekecsem. Vzácná, ale dost zanedbaná budova měla v roce 1934 dokonce i bránu. Zoltán se okamžitě zamiloval.

Každý jim doporučil demolici

Většina jejich známých i sousedů předpovídala, že do domu dají zbytečně mnoho peněz, když se budou snažit o rekonstrukci. Demolice a následné postavení nového domu by podle nich vyšlo mnohem levněji. Pár se ovšem zatvrdil a trval na svém původním plánu, který také uskutečnili.

Fotografie: Nagy Zoltán

Rekonstrukce domu začala na jaře roku 2018, přičemž do té doby nebyly provedeny žádné opravy moderním stavebním materiálem, ani moderní metodou.

Fotografie: Nagy Zoltán

Nosníky, podkroví a stěny byly téměř dokonale neporušeny, což bylo vzhledem ke stáří domu skutečně úžasné. Díky tomu ušetřili hodně peněz, protože výměna těchto základních složek by byla finančně velmi nákladná.

Dům vypadá úžasně

Zoltán s partnerkou si stojí za tím, že sny by se nikdy neměly vzdávat a jejich dům je toho důkazem. Rekonstrukce je již kompletně hotová a díky jejich úsilí získal nový život a nádherný vzhled.

Fotografie: Nagy Zoltán
Fotografie: Nagy Zoltán

Interiér si exteriér si zachoval svůj tradiční vzhled. Nyní se ovšem pyšní novou fasádou, novými okny i krásným dřevěným sezením, které se nachází hned vedle domu.

Fotografie: Nagy Zoltán

V interiéru si na první pohled všimnete odhalených trámů u stropu, které dodávají celému domu tradičního a hlavně útulného vzhledu. Atmosféra je velmi domácká. Pár zajisté mohl vnitřek udělat super moderní, ale tak se nerozhodli.

Fotografie: Nagy Zoltán

Místo toho zachovali původní ráz, díky kterému se do domu na první pohled zamilovali. Zrenovovali přitom i okolní zahradu a dřevěný plot. Nyní jde o klasický, krásný venkovský domek.

Fotografie: Nagy Zoltán

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]