Zahradní horská dráha pro 83letého dědečka: Dar mladého studenta potěšil celou rodinu

Fotografie: Dezidor / Creative Commons / Attribution 3.0

Stáří v žádném případě nemusí být smutné a nudné. Důkazem toho je tento aktivní 83letý dědeček, kterému vlastní vnuk postavil na zahradě opravdovou horskou dráhu.

Před pár lety si jeden mladý student stavebního inženýrství rozhodl zkrátit volné chvíle a pustil se do stavby horské dráhy. Stačilo trochu dřeva, vrutů a dalšího nářadí a jeho práci ocenil nejen mladší bratr, ale i dědeček, který se díky němu mohl vrátit do dětských let. S neskrývaným nadšením a nezkrotnou radostí si horskou dráhu na zahradě užívá celá rodina. Inspirujte se dílem tohoto mladého studenta a vytvořte pro svou rodinu na zahradě vlastní atrakci.

Prázdniny u prarodičů

Během celosvětové pandemie se tento mladík rozhodl strávit dobu karantény u svých milovaných prarodičů. Nesnesitelné dlouhé chvíle a neúnosná nuda ho donutily popustit uzdu vlastní fantazii a kreativitě a naprojektovat horskou dráhu. Touto stavbou si splnil svůj dětský sen a potěšil mladšího bratra i milovaného dědečka. Během léta byla horská dráha hotová a připravená k slavnostnímu spuštění provozu.

Dětský sen proměněný ve skutečnost

Spoustu měsíců strávil mladý student diskutováním všech možností a variant se svým bratrem, který toužil po horské dráze co nejdříve. Nakonec se mladík odhodlal a rozhodl se stavbu naprojektovat. Využil své znalosti nabyté v prvních letech studia stavebního inženýrství a pustil se do práce. Jakmile byl plán hotový, stačilo objednat potřebné dřevo a další pomůcky a započít stavební práce. Za pár měsíců mohli začít na dráze jezdit.

Horská dráha na zahradním dvorku

Celá horská dráha má pouhých pár desítek metrů. Nasedá se na vyvýšené plošině, odkud se jede z kopce dolů. Následují další dva menší kopečky až na konec, kde rozjetou plošinu přirozeně zastavuje další část stoupající do kopce. Horskou dráhu nepohání žádná elektřina ani jiný zdroj energie. Celá plošina se po kolejnicích pohybuje díky setrvačnosti po prvotním odražení. I tak jezdec dokáže dosáhnout dostatečné rychlosti a užít si adrenalinový zážitek.

Testování horské dráhy

Jakmile byla horská dráha na zahradě prarodičů hotová, pustil se mladík do jejího testování. První bezpečnostní jízdu absolvoval sám, pak už se ale jeho dědeček nenechal odbýt a na horskou dráhu usedl i on. Pro celou rodinu to byl velmi vzrušující a napínavý zážitek. Dědeček se jako kouzlem vrátil do svých mladistvých let a v očích mu zářilo štěstí. Horská dráha, kterou mladý student postavil, je dokonalou atrakcí pro celou rodinu, jež si při ní užívá spoustu příjemně strávených chvil.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]