Rodiče koupili synovi jednopokojový byt, aby měl klid na studium vysoké školy

Když se vaše dítě dostane na vysokou školu a začne shánět byt, je to na jednu stranu samozřejmě velký důvod k radosti, ale na druhou stranu je to často spojené s poměrně velkým množstvím praktických problémů, zvláště pokud se univerzita nenachází v místě vašeho bydliště. Míst na kolejích většinou není dostatek a pronájmy jsou často předražené.

Z tohoto důvodu se tak někteří rodiče rozhodnou koupit svému dítěte malý byt. Jedná se samozřejmě o velkou investici, ale poměrně často se mladí lidé ve velkém městě rozhodnou zůstat i po ukončení školy, a z dlouhodobého hlediska se tak koupě vyplácí.

Dostatek soukromí a klid na nelehké studium

Příkladem je i malý jednopokojový byt o ploše pouhých třiceti jedněch metrů čtverečních, který milující rodiče koupili pro svého syna, který začal studovat na lékařské fakultě. Výsledkem rekonstrukce malého staršího bytu, který koupili, je moderní a praktický byt po mladého muže, kde má vše, co potřebuje. S ohledem na potřeby a preference mladíka byl byt také vybaven nábytkem a odpovídajícím designem, tedy nic nápadného, co by příliš rozptylovalo jeho pozornost od učení, ale spíše jednoduché, elegantní a funkční řešení.

Originální kombinace šedé a žluté

V bytě se nacházejí dvě okna, díky kterým je v celém prostoru dostatek přirozeného světla, což se mladíkovi zcela jistě bude při učení hodit. Cílem architektů bylo do prostoru vkusně prakticky umístit malou, ale dobře vybavenou kuchyň, jídelní stůl, pohodlnou postel, pracovní a studijní prostor s psacím stolem a dostatkem polic pro uložení potřebných věcí.

K navýšení úložných prostor došlo také tím, že pod postelí, která přes den slouží zároveň jako pohovka, jsou umístěny prostorem výsuvné boxy. Cíl, jak můžete vidět na fotografiích, se podařilo naplnit zcela skvělým způsobem a výsledkem je moderní interiér v minimalistickém stylu, s neutrální šedou základovou a výraznějšími doplňkovými barvami, především žlutou. Dále se v interiéru nacházejí různé odstíny dřeva.

Fotografie: Sinta Architects

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]