Na první pohled přepravní kontejner. Při pohledu dovnitř unikátní bydlení

Vypadá to, jako by si někdo na svou zahradu nechal postavit přepravní kontejner. Nemusí to být zase až tak nic výjimečného, jelikož jsou situace, kdy je lidé využívají třeba jako různou kůlnu na řadu věcí. V tomto případě je ale využití ještě jiné. To proto, že tento přepravní kontejner je unikátní tím, že se v něm dá bydlet. Když nahlédnete dovnitř, není zde složeno ani nářadí, ani harampádí, ale je zde klasický byt.

Unikátní projekt

Dnes se stále častěji mluví o tom, jak špatně nakládáme s odpadem a že ho tvoříme stále více. Příkladem jsou i přepravní kontejnery, které když doslouží, mohou končit na skládce. Přitom mohou mít celkem unikátní využití, které jasně demonstruje tento projekt. Na první pohled to sice vypadá, že na pozemku stojí přepravní kontejner, ale uvnitř je plnohodnotné bydlení.

Jako v klasickém bytě

Když nahlédneme dovnitř, je jasně vidět, že toto řešení rozhodně není nijak nouzové, nebo určené ke krátkodobému ubytování. Je tomu přesně naopak, jelikož uvnitř kontejneru je nejenom překvapivě mnoho místa, ale je zde také jasně vidět to, že je rozdělen na jednotlivé místnosti. A ty jsou stejné, jako je tomu v klasických bytech. Uvnitř tak najdete kuchyni, obývací část, stejně jako prostor pro spaní.

Jenom pár úprav

Uvnitř nic nepřipomíná, že by se jednalo o bydlení v přepravním kontejneru. Přitom samotná plechová bedna, tedy samotný přepravní kontejner prošel jenom minimem úprav.

V podstatě jenom takovými, kdy vznikly stavební otvory z toho důvodu, aby zde mohly být umístěny dveře, stejně jako okna, nebo aby zde byla umožněna montáž klimatizace.

Bude to budoucí směr?

Možná se v budoucnu setkáme s tím, že přepravní kontejner se stane další z možných řešení současné bytové krize. Jak proto, že přepravních kontejnerů je mnoho a když jsou vysloužilé, tak stojí pár korun, tak i proto, že je stačí jenom postavit na určené místo a něco, co lze nazvat jako hrubou stavbu, je připraveno za pár okamžiků.

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]