Na úklid domu se dá použít i aviváž. Hlavně na lišty a sokly

Velký úklid domu zabere mnoho času a je pracný. I proto, že se během něho musí myslet i na věci, které se běžně nedělají. Máme na mysli hlavně různé lišty a sokly, které jsou běžnou součástí podlah. Ty jsou obvykle ze dřeva a tak na ně řada lidí používá jenom běžnou vodu, nebo různé produkty z drogerie. Sice z nich odstraní prach, ale jejich vzhled následně nemusí být tak dokonalý, jak se očekává.

Pomůže něco, co máte v koupelně

Pokud také řešíte, co použít na jednotlivé lišty u vaší podlahy, co použít na různé sokly, nebo na další dřevěné prvky ve vašem interiéru, tak vám poradíme. Na úklid domu, tedy těchto částí, se skvěle hodí něco, co má většina lidí v koupelně. A co používá ve chvíli, kdy jde prát. Ne, prací prášek to není. Jedná se o něco jiného.

Tím zázrakem je aviváž

Aviváž se obvykle používá při praní k tomu, aby vám zajistila měkčí prádlo. Řada lidí však ani netuší, že obyčejná aviváž má i další možné využití. A toto je jedno z nich. Hodí se na úklid domu, konkrétně jeho dřevěných, lakovaných součástí. Dokáže je nejenom zbavit nečistot, ale dokáže také obnovit jejich barvu, vzhled a lesk. Jelikož se o tyto části moc nedbá, je to určitě na místě. Jak aviváž v tomto případě použít co nejlépe? Samozřejmě vám to poradíme. Je to velmi snadné.

Aplikace je hračkou

Použít aviváž doporučujeme na všechny prvky, které jsme zmínili. A jak na to? Stačí opravdu jenom trocha aviváže, kterou následně nanesete na suchý hadřík. A můžete se pustit do aplikace. Jemnými krouživými pohyby postupně otírejte dané dřevěné prvky a hned budete vidět, jak čištěné místo prokouklo. Postupujte pomalu a postupně přidávejte i aviváž na hadřík. Následně celou plochu ještě finálně rozleštíte a máte hotovo. Úklid domu, tedy těchto součástí máte hotový. A máte od nich pokoj zase až do dalšího většího úklidu.

Fotografie: Pixabay

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]