Na začátku byly přepravní kontejnery, na konci nádherné bydlení v přírodě

Přepravní kontejnery považujeme za něco velmi nevzhledného. Přesto se v nich dá zajímavě a také moderně bydlet. Stačí to vzít šikovně do ruky, mít jasnou představu a pustit se do práce. Jeden takový dům, na jehož začátku skutečně byly jenom dva obyčejné přepravní kontejnery, se nachází v Texasu. A kdo v něm bydlí? Kdo chce, jelikož je určený ke krátkodobému pronájmu.

Dvoupatrové bydlení

Neděste se. Přepravní kontejnery nemají svou původní podobu. Pokud si myslíte, že máte v tomto kontejneru postel a stůl, nemusíte se bát. Jedná se o plnohodnotné bydlení, které navíc není jenom přízemní. Obytnou plochu zajímavě rozšiřuje také patro, díky kterému může tuto netradiční nemovitost bez problémů obývat i větší počet lidí.

Dřevo a sklo

Stačí se podívat zvenku a je jasné, že tato nemovitost klasické přepravní kontejnery připomíná jenom částečně. A to podle těch částí, které zůstaly. Jinak došlo k tomu, že byl vzhled výrazně vylepšen, ale také modifikován. Zaujme hlavně dřevěné obložení, díky kterému se tato nemovitost skvěle hodí i do přírody, kterou nijak nehyzdí. Aby byla zajištěna světelnost interiéru, nechybí jak klasická okna, tak i výrazné skleněné výplně na bocích kontejnerů.

Interiér je nádherně zařízen

Není třeba do interiéru vstupovat s jakýmikoliv obavami. I když se původně jedná o přepravní kontejner, poznat to je velmi těžké. Nejenom dílky povedeným obkladům na zdech či stropu, nebo kvalitní podlaze. Interiér je také stylově zařízen a vypadá, jako by se jednalo o klasickou novostavbu.

Vše, co je potřeba

I když jde o nemovitost určenou ke krátkodobému ubytování, rozhodně se není nutné, jakkoliv uskrovňovat. Právě naopak. Uvnitř je vše, s čím se dá plnohodnotně vystačit i při dlouhodobém bydlení. Přepravní kontejnery v sobě ukrývají obývací pokoj, kuchyňskou kout, ložnici, stejně jako i koupelnu s toaletou a se sprchou. Nechybí ani dostatek úložných prostor i celkově dostatek místa, díky čemuž se obyvatelé domu rozhodně nijak netísní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]