Moderní interiér lze citlivě vytvořit i ve starším domě

Viktoriánská Anglie je pojem, pod kterým si představíme především krásné historické domy, které patří mezi architektonické skvosty. Pokud se ale domníváte, že tyto domy v sobě nemohou ukrývat moderní bydlení, mýlíte se.

V současné době je jednou z výzev pro anglické architekty právě propojení tradiční viktoriánské architektonické tradice s moderním pohodlným bydlením. Příklad, jak toho lze docílit, můžete vidět v našem příspěvku.

Viktoriánská Anglie a skandinávský minimalismus v jednom

Naše nemovitost je zvenku typickým viktoriánským domem v západní části Londýna, který je obložen klasickými červenými cihlami. Uvnitř ale ukrývá moderní interiéry v dnes oblíbené kombinaci minimalistického a skandinávského stylu bydlení, které vás na první pohled překvapí, neboť jsou v určitém kontrastu s předpokládaným historickým rázem domu.

Druhou věcí, která vás jistě překvapí, je to, že tyto interiéry jsou velmi světlé. K tomu přispívají nejen bílé stěny a obložení stropu, ale také nábytek v různých tónech světlých barev a rovněž vhodně zvolené doplňky.

Navíc nábytek i doplňky byly zvoleny velmi decentně a není jich v jednotlivých interiérech příliš, což dodává prostoru vzdušnost a moderní dojem.

Okna přinášejí světlo, teplo i výhled

Jedná se o dvoupatrový dům se suterénem, v přízemí se nachází velký obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou a také vstupní hala a kancelář. V prvním patře jsou poté tři ložnice s koupelnami, čtvrtá ložnice je umístěna v podkroví.

Velmi netradiční jsou moderní okna, která jsou v porovnání s klasickými okny, která ve viktoriánských domech očekáváme, větší a bez zdobení.

Tato okna umožňují nejen krásný výhled do přilehlé zahrady, ale rovněž větší průnik přirozeného světla. V přízemí se kromě oken nacházejí také francouzská okna, která zajišťují přímý vstup na zahradu.

Fotografie: Agnese Sanvito