Plíseň se může skrývat i v pračce. Naučte se účinný fígl, jak ji během několika minut zlikvidovat

Fotografie: Depositphotos

Existuje spousta lidí, kteří si myslí, že pračka se čistí sama. Není tomu tak. Po několika měsících používání se může dost znečistit.

Pokud se vám zdá, že vaše oblečení i po vyprání zvláštně zapáchá, je dost pravděpodobné, že je vaše pračka uvnitř špinavá. Pravděpodobně je napadena plísní. Pračku je totiž nutné během používání také čistit a udržovat v ní pořádek. Na čistotu pračky byste měli dbát s ohledem na vaše zdraví. Plísně jsou houby, které mohou způsobit záněty dýchacích cest. Přijít mohou alergické reakce.

Příznaky alergie jsou různé

Projevy alergie jsou běžně známé, alergie na plíseň se projevuje sípáním, vodnatýma očima, rýmou, svěděním očí, kašlem nebo zarudnutím očí. Na plísně si dejte pozor, protože bývají spojované také s nástupem astmatu u dětí. Spory mají schopnost vstoupit do plic a způsobit infekci. Pokud tedy chcete svoje děti i své zdraví chránit, udržujte pračku v čistotě. Je to zcela jednoduché.

Fotografie: Freepik

Pro účinné vyčištění pračky budete potřebovat bílý ocet, jedlou sodu, esenciální olej do aroma lampy, houbičku a rukavice. Nejprve je třeba na postižené místo nasypat jednu polévkou lžíci jedlé sody. Poté si zřeďte ocet s vodou v poměru 2 : 1 nebo 3 : 1 a tuto směs nalijte do rozprašovače. Pokud nemáte rádi zápach octa, přidejte ještě několik kapek esenciálního oleje. Jeho vůně může být různá.

Jak pokračovat s čištěním

Směs tekutin nastříkejte na postižené místo, kde je již nasypaná jedlá soda, a nechte klidně několik hodin působit. Poté gumu pračky vydrhněte kartáčkem nebo hrubou stranou houbičky. Následně místo vytřete dosucha. Poté nechte dvířka pračky otevřená, aby mohla dostatečně vyschnout. Před použitím pračky pak pusťte cyklus rychlého máchání, abyste se zbavili zbytků použitých věcí a octového zápachu.

Fotografie: Freepik

Pokud chcete udržovat svou pračku i nadále v čistotě, je vhodné nechávat dvířka po praní vždy otevřená, aby mohla celá pračka dýchat a vysychat. Kromě gumy je třeba udržovat v čistotě také zásobníky na prací prostředky. Nezapomeňte vždy po praní zkontrolovat, zda v zásobníku na prací prášek nezůstaly zbytky. Pokud ano, pak zásobník důkladně vypláchněte čistou vodou.

Zdroj: Toutesrecettes

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]