Nacházíte na některé části pračky černé nánosy? Okamžitě se jich zbavte, pokud nechcete ohrozit své zdraví

Fotografie: Freepik

Praní v automatické pračce výrazně ulehčuje domácí práce, vyžaduje ovšem také péči o tento spotřebič. Začne-li se v dávkovači nebo v gumovém těsnění objevovat plíseň, měly byste jí rychle zbavit.

Moderní automatické pračky nabízejí řadu pokročilých funkcí v rámci bezpečnosti i inteligentního pracího procesu, který minimalizuje spotřebu vody či pracích prostředků. Bez ohledu na to, jakou pračku používáte, vždy se na gumovém těsnění, v dávkovači nebo jiných částech může usadit plíseň, která kontinuálně způsobuje zatuchávání prádla nebo nedokonalost pracího procesu, ale také může mít negativní vliv na vaše zdraví. Zbavit se plísně v pračce je poměrně jednoduché, je ovšem nutné to provést důkladně a také opakovaně, aby se plíseň nevracela.

Fotografie: Freepik

Odstranění plísně z pračky

Plísně se v pračce objevují převážně v případě, že perete často nebo výhradně na nízké teploty. Při vyšších teplotách (nad 60 °C) se plísně automaticky, nízké teploty a vlhkost však podporují jejich bujení. Odstranění plísní z pračky je pak realizováno podle následujícího postupu:

  1. Vezměte si vlhký hadřík a vyčistěte jím vnitřek bubnu.
  2. Vezměte si čisticí prostředek s chlórem a důkladně jej naneste na všechna místa postižená plísní.
  3. Nechte čisticí prostředek působit 2-3 hodiny.
  4. Poté nastavte pračku na máchání a spusťte program.
  5. Připravte si kyselinu citronovou – jakmile pračka dopere, nasypte 25 g kyseliny citronové do dávkovače a spusťte praní na 90 °C.
Fotografie: Freepik

Co dělat, abyste zabránili usazování plísně

Jak už bylo řečeno, plíseň se množí v chladném vlhkém prostředí, chcete-li zabránit jejímu usazování, je potřeba pračku uvedeným způsobem pravidelně čistit. Perete-li více prádla na různé teploty, vždy nejdříve aplikujte to na nízkou teplotu a praní pak ukončujte pracím procesem s vysokou teplotou. Prádlo by také nemělo v pračce zůstávat příliš dlouho – po ochlazení zvyšuje vlhkost uvnitř bubnu.

Zdroj: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]