Život jako na skládce: Nájemníci se vyhazováním odpadků nezabývali. Majitel nemovitosti se s následky musel vypořádat

Fotografie: Karen Apricot / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Majitel domu vstoupil do opuštěného příbytku, který byl ponořený ve špíně a nepořádku. Tuto katastrofu však poté dokázal proměnit v útulný domov.

Pokud patříte mezi ty, kteří investují do nemovitostí, jež následně pronajímají, na toto si dávejte pozor. Mnohdy totiž svůj objekt nemusíte najít ve stejném stavu, v jakém jste ho začali pronajímat. Tento majitel vstoupil do svého domu a zjistil, že je v naprosto katastrofálním stavu. Dřívější nájemníci ho zanechali plný špíny a nepořádku, což u majitele vyvolalo pocit absolutního znechucení.

Nemohl tomu uvěřit

Často vidíme na internetu nebo i v televizi lidi, kteří se musí potýkat se špinavými domovy a byty plnými nepořádku, ale být svědkem takovéto zhýralosti na vlastní oči je něco zcela jiného. Tento dům se změnil v hromadu odpadků se zbytky jídla a špínou rozprostřenou po celém objektu.

Když se majitel domu ocitl před touto zkázou, byl bezradný. Avšak později si uvědomil, že obnovení domu do pohostinného stavu bude vyžadovat komplexní a strukturovaný postup. Proto oslovil odbornou úklidovou firmu, která se zhostila úklidu s příkladnou profesionalitou. Služba sice vyžadovala poměrně slušnou investici, avšak ta se stoprocentně vyplatila.

Jaký byl postup úklidu?

Prvním krokem bylo odklizení všech krabic a balíčků s jídlem, které byly nalezeny v jednotlivých místnostech. Následně byly postupně odstraněny veškeré ostatní nečistoty. Pytle s odpadky, jež byly vytaženy z domu, spíše připomínaly obsah popelářského vozidla než typický úklid domácnosti.

Čištění podlah představovalo opravdové dobrodružství. Nečistoty se hluboce zažraly do podlahy a vyžadovaly použití různých specializovaných přípravků k jejich odstranění a obnovení původního vzhledu. I když se majiteli nepodařilo zachránit některé nenahraditelné předměty, mnoho dalších bylo znovuobjeveno a získalo svou čistotu zpět. Fotografie domu po provedených zásazích představují úplně jiný obraz a dokazují sílu důkladného úklidu při proměně prostředí.

Zdroj: Positive Vibration

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]