Bezpečné přírodní čističe usnadní úklid a ochrání vaše zdraví. Vyrobit je zvládne každý

Fotografie: Freepik

Uklízet musíme všichni. Tomu se nevyhne nikdo z nás. Namísto chemie ale můžeme používat bezpečné přírodní čističe, které chrání nejen nás, ale také přírodu. Usnadní vám úklid a ušetří spoustu peněz. Pokud je ještě nepoužíváte, zkuste si je vyrobit podle tohoto návodu. Je to snazší, než si myslíte.

Čistíme sklo a zrcadla

Nachystejte si láhev s rozprašovačem. Do ní nalijte směs 1/2 dílu octa a 1/2 dílu vody. Vše řádně promíchejte a protřepte. Čistič nastříkejte na znečištěný povrch a otřete jej měkkým hadříkem. I takovou práci můžete lehce svěřit dětem.

Máte jistotu, že si nemohou nijak ublížit – voda a ocet jsou zcela neškodnou kombinací na rozdíl od jiných konvenčních přípravků. Přidat do směsi můžete několik kapek éterického oleje, pokud vám octová vůně nevyhovuje.

Čistíme toaletu

Pro silný a velmi účinný prostředek na dezinfekci toalety budete potřebovat jen tyto ingredience: smíchejte 25-50 ml octa a 10 kapek éterického oleje z čajovníku, směs nalijte do toalety a přidejte ještě asi 20-50 g jedlé sody.

Fotografie: Pixabay

Nechte tuto směs působit. Aby se dostala všude, můžete použít toaletní štětku, kterou jemně manuálně vyčistíte povrch toalety. Pak už stačí jen několik minut počkat a následně spláchnout. Těšit se můžete také na příjemnou vůni a zářivou čistotu.

Pryč s ucpaným potrubím

Efektivní a bezpečné čištění ucpaného potrubí vám zajistí tento přírodní prostředek. Do odtoku nasypte 20–50 g jedlé sody a nechte ji několik minut působit. Poté přidejte 50-100 ml octa a nechte znovu 20 minut odstát. Nakonec do odtoku nalijte asi 1 litr vroucí vody, aby se potrubí zcela vyčistilo.

Fotografie: Freepik

Dezinfikujeme

Tento roztok lze snadno použít jako dezinfekční prostředek na všechny typy povrchů. Ideální je třeba na kuchyňskou desku nebo jiné silně exponované povrchy. Budete potřebovat smíchat půl litru vody a půl litru octa a pro lepší vůni můžete přidat 5-6 kapek esenciálního oleje z čajovníku.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]