Nakoupili staré dřevo, které následně prošlo renovací a postavili z něj krásnou dřevostavbu

Když se řekne dřevostavba, každý si představí dům, na který muselo padnout mnoho stromů. Tak to ale být vždy nemusí. Tato nemovitost je toho příkladem. Na její stavbu bylo využito takzvané renovované dřevo. Tedy dřevo starší, upravené, aby mohlo být použito znovu. Díky tomu nemuselo být spáleno či jinak znehodnoceno, ale i nadále slouží. Tento dům hop využívá celých 90 procent.

Důraz na ekologii i náklady

Postavit si dům z renovovaného dřeva má hned dvě pozitiva. Tím prvním je pochopitelně pozitivní dopad na přírodu. Kvůli tomu, aby vznikla dřevostavba, se nemusí kácet zdravé stromy, jelikož se použije již existující dřevo, které sloužilo jinde. Druhým důvodem je ekonomická stránka věci, jelikož renovované dřevo může být podstatně levnější. I to je důvod, proč jít touto cestou, která dnes není nijak výjimečná.

V souladu s přírodou

Nejenom to, že jsou použity přírodní materiály a v konečném slova smyslu došlo k recyklaci dřeva. Že je dům postaven v souladu s přírodou dokládá i jeho nízká energetická náročnost, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že díky své velikosti do přírody skvěle zapadá. Dřevostavba navíc nemá klasickou základovou desku, ale je postavena kousek nad zemí, aby nebyla nijak narušována samotná půda.

Skvělé izolační vlastnosti

Nejenom, že dům zajímavě vypadá. Díky použitému dřevu a také díky charakteristice stavby se může pyšnit i skvělými izolačními vlastnostmi. Díky tomu je uvnitř příjemně i bez výrazné energetické spotřeby, jelikož zde nejsou žádné výrazné energetické a tepelné ztráty. Opomenout nelze třeba také rekuperační systém a další prvky, které ukazují, že je tato dřevostavba i celkem sofistikovanou nemovitostí.

Skvělé místo k životu

Na co jsme málem zapomněli? Podívat se také dovnitř. Nejenom, že je dům technologickým unikátem z hlediska své konstrukce. Je také skvělým útulným místem pro dlouhodobý život. Uvnitř je dostatek místa, všechny potřebné pokoje i vše, co moderní rodina ke spokojenému bydlení potřebuje.

Fotografie: Cora Brown Rock

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]