Se ztrátou domova se matka poprala obdivuhodným způsobem. Pro sebe a dceru si postavila dřevěný domek

Fotografie: Depositphotos

Ztráta domova není nikdy nic příjemného. Člověk však musí sebrat všechny síly a osudu se postavit. Jedním z řešení je tiny house.

Příběh matky Cat a její dcery Remy, které dnes žijí v malém domku, může být inspirujícím příkladem minimalistického života, avšak nikoliv jednoduchého. V dnešní době, kdy se mnoho lidí snaží najít cestu k udržitelnějšímu a méně hektickému způsobu života, může být život v malém prostoru osvěžující změnou. Cat s Remy přišly o nájemní byt v Brisbane a byly nuceny řešit, jak získat znovu střechu nad hlavou. A to co nejlevněji.

Místo bytu malý domek

A právě malé domy, často označované jako tiny houses, nabízejí alternativu k tradičnímu bydlení. Klade se tu důraz na efektivitu prostoru a na snížení životních nákladů. Příběhů lidí, kteří se pro život v tiny house rozhodli, přibývá, takže to ukazuje, že tento trend je stále populárnější. Lidé nechtějí platit nesmyslně vysoké nájemné a chtějí žít „ve svém“, byť jen na malé ploše. A tak se zbavují nepotřebného majetku a uvědomují si, co to znamená žít plnější a smysluplnější život.

Pro někoho je to život v malém, mnohdy mobilním domku, touha po blízkosti k přírodě, potřeba finanční nezávislosti, ekologický přístup k životu. Mobilní domky také poskytují flexibilní řešení pro různé životní situace. Navíc život v malém domku může posílit rodinné vazby, protože sdílený prostor přiměje obyvatele k větší spolupráci a komunikaci. Ale zpět ke Cat a Remy…

Mladá žena si postavila malý dům, o kterém vždy snila. Dokázala to zcela sama a to za minimální náklady

Cat dlouho zvažovala nastalou situaci a nakonec se rozhodla pro malý domek mimo město. Trošku ji k tomu posunuli i přátelé, kteří jí nabídli, že si domek může umístit na jejich pozemku. Cat se nechala inspirovat mnoha modely tiny house, uvádí web MyPositiveOutlooks. Vybrala malý domek o rozměrech 8,4 x 2,5 metru a jeho uspořádání sama navrhla. Zařídila ho tak, že s dcerou žijí bez pocitu stísněnosti, a přitom mají vše, co k běžnému životu potřebují.

Matka s dcerou jsou v tiny house šťastné

V interiéru je obývací prostor s pohodlnou rozkládací pohovkou. V její zásuvce má Remy uložené hračky. A když je potřeba, mohou na pohovce přespat hosté. Na obývák plynule navazuje kuchyň a jídelní kout. Prostorná koupelna zahrnuje sprchový kout, toaletu i pračku. Velká okna a vysoké stropy zajišťují prostoru přirozené světlo, a tudíž pocit vzdušnosti a otevřenosti. Což je podpořeno i bílou barvou stěn a nábytku.

Ložnice obou žen jsou situovány v podkroví. Schodiště, které tam vede, Cat zajistila ručně vyrobenou zábranou, aby z nich Remy nespadla, uvádí web HomeHacks. Cat se snaží přiblížit k ekologickému způsobu života. Prozatím shromažďuje dešťovou vodu. Později bude i elektřinu řešit solárními panely. Ztráta domova byla pro Cat velkou životní zkouškou. Neztratila však naději a rozhodla se jednat. A jak je patrné, její řešení bylo správné. Na BydlímeÚtulně jsme napsali i o další matce s dcerami, které žijí v tiny house.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*