Venkovská chata na samotě z dvacátých let minulého století zaujme svou atmosférou a naprostým soukromím

Podívejte se na ten luxus. Tato chata byla postavena na konci dvacátých let minulého století. Rozhodně by se ale nedalo říct, že jde o starou barabiznu. Uvnitř najdete hřejivý interiér, útulné vybavení a stylové dřevěné prvky. A navíc v sousedství nenarazíte na živou nohu. Toto nerušené království schované v záplavy zeleně stojí okolo tří a půl milionů korun.

Postaveno roku 1929

Jde o opravdovou perlu mezi chatami. Navíc za atraktivní cenu. Stavení má hodně co nabídnou. Pojďme se podívat dovnitř. Kuchyně je základ každého domova. A tato je opravdu stylově zařízená. Dřevěné vybavení je doplněno černými prvky a stěny jsou vytapetovány příjemnými barvami.

Je zde spousta skříněk, kam si můžete uložit kuchyňské nezbytnosti. A co teprve ty parkety. Tak vypadá kvalitně odvedená práce. V kuchyni najdete také pravá kamna, ve kterých si můžete zatápět nebo si na nich něco uvařit. Je zde umístěn také jídelní stůl.

Kuchyň je od jídelny oddělená prosklenými francouzskými dveřmi s kvalitním dřevěným rámem. Nádherně vyřezané schodiště stoupá z jídelny nahoru do patra. V přízemí najdete obývací pokoj s televizí a pohovkami.

Všimli jste si mečů a dýk na zdi? Poněkud netradiční výzdoba, avšak k chatě na venkově se dokonale hodí. V přízemí najdete také první ložnici. Prostor opět přehrazují luxusní francouzské dveře. Dekor místnosti je střídmý a originální.

V domě sice najdete jen jednu koupelnu, ale ta stojí za to. Je zařízená v rustikálním stylu a velmi útulná. Není to romantické? Líbí se nám především vana. Stačí jen přidat svíčky a máte ideální místo k relaxaci, kde vás nikdo nemůže rušit.

O patro výš

Schody z jídelny se dostanete do dalšího patra. Nahoře najdete čtyři ložnice, dohromady jich je tedy v domě pět. Ideální pro velkou rodinu nebo pro výlety s přáteli. Proč se nedomluvit a ve dvou rodinách nekoupit jednu společnou chatu?

Všechny ložnice mají na podlaze pravé dřevěné parkety a na stropě dřevěné obklady. Jsou velmi prostorné a vkusně zařízené. Hlavní ložnice je největší. Je zde i ložnice pro mladší členy rodiny s tematickou výzdobou.

Venku najdete krásnou dřevěnou pergolu. Zde můžete pořádat dýchánky s rodinou či setkání s příteli u grilování. Líbilo by se vám zde odpočívat? Dům je po rekonstrukci, v roce 2014 mu přibyla nová střecha. Dům se hodí jak pro volný čas, tak pro stálé bydlení. Dala by se využít také jako více generační dům, kde by pospolu mohlo žít více členů jedné rodiny.

Tento domeček se nachází v Kanadě. To ale nic neznamená. I vy se můžete inspirovat osobitým interiérem, který toho má hodně co nabídnout. Nebo například lokalitou. Líbilo by se vám bydlet na samotě? Nedaleko stavení navíc protéká řeka. Celé místo je tak velmi romantické a záhadné. A především klidné.

Fotografie: Karine Ouellette

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]