Napařovače oděvů – osvěží a vyžehlí vaše oblečení snadným způsobem. Šetří váš čas i záda

Napařovač oděvů je vlastně parní přístroj, který vyhladí prádlo na ramínku, závěsy pověšené na okně, poradí si také se společenskými oděvy, vyrovná potah na pohovce a mnoho dalšího. Napařovače tak šetří čas a ulehčují práci.

Díky nim lze osvěžit a vyžehlit šatník snadným a rychlým způsobem. To však neznamená, že si máte hned běžet koupit napařovač oblečení a vyhodit starou dobrou žehličku. Napařovač může pomoci s věcmi, které žehlička nezvládne. To jsou nepoddajné materiály, velké věci apod. Žehlička je zase výtečná na drobnosti – manžety, límečky, záhyby na kalhotách a drobné prádlo.

Oděvní napařovačky jsou vhodné proto, že zvládnou složitější práci bez většího úsilí a námahy. Použít je můžete na saka, šaty, ale i další věci. Oblečení pověsíte na ramínko a hurá do toho. Mimo jiné jsou však skvělé také v případě, že vám oblečení visí ve skříni již nějakou dobu nenošené. Takto můžete oděvy osvěžit, dezinfikovat. Pára zabíjí 99,9 % bakterií a likviduje i usazený prach, který je živnou půdou právě pro bakterie. Navíc působí i jako prevence šatních molů. Použít jej můžete na čalounění a závěsy, když budete podnikat větší úklid domácnosti.

Jak napařovač oděvů použít?

Ať už jde o malý přenosný model anebo ten větší, princip je stejný. Jednou rukou držíte látku napnutou a v druhé ruce držíte napařovač. Napařovače oděvů disponují kartáčem na čalounění a parním krytem pro běžné použití na jemných tkaninách. Napařovač by se měl látky dotýkat a není potřeba se bát seškvaření či mokrých skvrn.

Použít jej můžete na jakékoliv povrchy, kterým by ani běžná žehlička při nastavení správné teploty neublížila. Pokud se vám nebudou chtít žehlit ručně límečky a manžety, pak je něčím podepřete. Ruční žehličkou však nepohrdejte, přeci jen jde-li vám o preciznost, neváhejte ji v těchto případech použít.

Při žehlení (napařování) dbejte, aby hadice nebyla nijak zamotaná. Hadici držte rovně. Jestliže si pořídíte napařovač se stojanem, přizpůsobte jeho výšku zavěšenému oděvu. Díky tomu vyžehlíte celý oblek, aniž by vás bolela záda. U ručního napařovače pověste oděvy tak, aby vás nebolely ruce – tedy v přiměřené výšce. Ramínko pověste třeba na dveře. Pro napařování silnějších materiálů (saka, kabáty, bundy) použijte příslušenství s kartáčem, který vyhladí materiál a zbaví jej záhybů a umožní lepší a hlubší pronikání páry. Kartáč pomůže odstranit i nečistoty a žmolky.

Obrázek: youtube