Chytré úklidové triky do domácnosti, které uvítá každá správná hospodyňka

Úklid je něco, co nebaví asi nikoho. Zato každý si pak rád užívá tu vůni, lesk, čistotu a pohodu. Existují úklidové triky, které vám pomohou zrychlit a zjednodušit práci. My se s vámi dnes o tyto úklidové triky podělíme.

Mikrovlnná trouba

Naneste tekuté mýdlo na vlhkou houbu, pak houbu stlačte, abyste získali dostatečné množství pěny. Vložte tuto houbu do mikrovlnné trouby a zapněte ji na dobu 30 sekund. Otevřete dvířka a otřete mikrovlnnou troubu zevnitř. Tento způsob čištění mikrovlnné trouby je nejen mnohem jednodušší, ale také to pomůže odstranit všechny nepříjemné pachy a mikroby přichycené na houbu.

Matrace

Všechny matrace potřebují čas od času pořádně vyčistit od prachu, špíny a vyvětrat. Zní to jako mise na celý den. Ale zabrat vám to může zhruba jen hodinku, a to za tu dobu ještě stihnete uklidit i něco jiného. Pokud chcete, aby matrace byla opět jako nová, vyluxujte ji, nasypte na ní jedlou sodu či několik prášků do pečiva a nechte cca hodinku působit, pak opět vyluxujte. Takto se dá čistit i čalouněný nábytek a koberce. Soda vyčistí, zničí bakterie, roztoče a zbaví zápachu.

Desky na krájení

Kombinace soli a citronu je skvělý nástroj na zničení bakterií i zápachů. Posypte desku solí a pokapejte citronem nebo očistěte desku vymačkaným citronem.

Toustovač

Toustovač se vám podaří vyčistit i v hůře dostupných místech pomocí zubního kartáčku. Ten se dostane tam, kam vaše ruka a prsty již nemohou.

Žehlička

Na žehlicí prkno rozložte papír na pečení a pak na něj nasypte trochu soli. Nastavte teplotu ohřevu na maximum, ujistěte se, že v žehličce není žádná voda a že funkce „pára“ je vypnuta. Přejíždějte horkou žehličkou přes sůl. Žehlička se tak zbaví nánosu a nečistot na žehlící ploše.

Čištění litinové pánve

Používání soli je zdaleka nejlepším způsobem čištění litinové pánve. Sůl absorbuje mastnotu a pomáhá odstraňovat kousky připálených potravin. Nechte sůl chvíli působit, a poté pánvičku opláchněte a osušte.

Špína na koberci

Smíchejte jeden díl octa a dva díly vody, směs nastříkejte na špinavé místo na koberci, položte na to ručník nebo jinou látku a přejeďte žehličkou. V případě potřeby ještě zopakujte. Pozor, ať se žehlička nedotkne koberce přímo! Výrazně si tak usnadníte a zkrátíte čištění špinavého místa na koberci.

Obrázky: brightside