Naučte se starat o své ručníky. Základem je správné praní a skládání

Ručníky v našem životě plní překvapivě důležitou roli. Během dne se jich nesčetněkrát dotýkáme, po koupeli do nich halíme naše tělo. Není proto divu, že chceme, aby naše ručníky byly krásně čisté, měkké a voňavé. Bohužel mnoho ručníků svou hebkost a jemnost po několika málo vypráních ztrácí. Pokud tomu chcete zabránit, řiďte se našimi radami.

Šetřete s pracím prostředkem a pozor na horkou vodu

Mnoho lidí ve snaze, by bylo jejich prádlo čisté, používá přílišné množství pracího prostředku, to je ale chyba. Pokud totiž použijete příliš mnoho pracího prostředku, může to zabránit tomu, aby se ručníky dobře opláchly. To pak bude mít za následek, že ručníky jsou příliš tuhé a nikoli načechrané. Další rada se vztahuje k teplotě vody, kterou při praní použít. Je vždy lepší ručníky přát ve studenější vodě, příliš teplá voda totiž může způsobit smrštění švů ručníků, což má pak negativní vliv na jejich tvar. Navíc studenější voda přispívá také u udržení barevnosti ručníků.

Nepoužívejte aviváž ani sušičku

Možná vám zní tato rada divně, neboť všichni touží po tom, aby jejich ručníky byly měkké a voňavé, nicméně aviváž toto nezajistí. Aviváže totiž negativně působí na vlákna, ze kterých jsou ručníky vyrobeny, obalí je a tím sníží jejich absorpční schopnost. Mnohem lepší je přidat při praní do bubnu tenisový míček. Ručníky není vhodné dávat sušit pomocí sušičky, mnohem lepší je nechat volně proschnout na sušáku, pozor si ale dejte na to, abyste ručníky například na radiátoru či venku na šnůře nepřesušili. Froté ručníky rovněž nikdy nežehlete, jinak polámete vlákna.

Jak na zatuchlé ručníky

Na pomoc se staršími ručníky, které po vyprání sice vypadají dobře, ale brzy začnou nelibě zapáchat, si vezměte ocet. Stačí ručníky jednou vyprat s jedním až dvě hrnky octa a bude po zápachu. Ocet mimo jiné  pomůže i se zachováním barvy při prvním praní.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]