Pračka téměř jako nová díky efektivnímu a zároveň jednoduchému způsobu čištění

Aby vydržela vaše pračka v dobrém stavu, je potřeba ji pravidelně čistit. Mnoho lidí si ale láme hlavu nad tím, jak to efektivně udělat. Nemusíte volit drahé chemické přípravky. Poradíme vám, jak pračku vyčistit jednoduše a levně pomocí obyčejné ingredience, kterou máte zajisté doma. Bude vám stačit obyčejný ocet. Ušetřete spoustu času, energie a peněž a vyzkoušejte tento zaručený způsob.

Prodloužíte životnost vaší pračky

Pravidelným čištěním a důslednou údržbou předejdete poškození a nepříjemným poruchám vaší pračky. Ty dokážou velmi zkomplikovat život a provětrat vaši peněženku. Život bez pračky si v dnešní době neumí nikdo z nás představit. Její koupě ale není jen tak levná záležitost. Pokud vyzkoušíte následující tipy, těmto nepříjemnostem se vyhnete. Zamiřte do kuchyně a připravte si k tomu obyčejný ocet.

Jak často byste měli pračku čistit?

To, jak často by se měla pračka čistit, závisí vždy na tom, jak často ji používáte. Čím častěji perete, tím častěji byste ji měli čistit. Pokud perete například v průměru dvakrát týdně, čištění jednou za měsíc bude stačit. Perete-li častěji, je potřeba ji také častěji čistit. Obyčejný ocet ničemu rozhodně neublíží a bude sloužit jako taková prevence.

Dostupné díly čistěte zvlášť

Pokud mluvíme o čistění pračky, máme na mysli všechny její součásti. Zaměřte se proto i na dobře dostupné a odnímatelné díly, které můžete dobře vydrhnout i mimo pračku. Na to se zaměřte před samotným čištěním vnitřní části pračky. Všechny části, které lze bez poškození vyjmout nejprve umyjte pomocí kuchyňské houby a obyčejného přípravku na nádobí. Až poté je otřete vlhkým hadříkem namočeným v octu.

U vnitřní části bude důležité vyčistit samotný buben. Toho dosáhnete tak, že místo pracího prostředku použijete ocet a zapnete praní na obvyklý cyklus. Po jeho dokončení nechte pračku dostatečně dlouho otevřenou, aby vyvětrala.

Čistit můžete i z venku

Občas se stává, že u spotřebičů časem zajde jejich původní barva a působí ušpiněně, i když je pravidelně čistíte. Pokud to platí i u vaší pračky, zkuste ji oživit také pomocí čistění octem. Uvidíte, že bude vypadat jako nová. Navíc se nemusíte bát nebezpečných chemických přípravků. Ocet je zcela nezávadný a dokáže vám dost dobře pomoct.

Zkuste smíchat sklenici octa se stejným množstvím vody. Hadříkem pračku (nebo jakýkoliv spotřebič) přetřete a nechte 10 minut působit. Po uplynulé době povrch důkladně přetřete suchým hadříkem a můžete se těšit z nového vzhledu vaší staré pračky.

Jak vidíte, čištění pračky není žádná magie. Stačí pár obyčejných a jednoduchých triků a vaše pračka vám bude bez závad věrně sloužit. Nemusíte čištěním trávit hodiny a ušetříte za drahé prostředky, případné opraváře nebo dokonce pořizování nové pračky.

Fotografie: Amigaironica

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]