Nejdůležitější pravidla, jak správně prát džíny, aby dlouho vypadaly jako nové

Fotografie: Pixabay

Chcete znát osvědčené rady a tipy hospodyněk z celého světa, jak udržet své džíny krásné a v původním tvaru i po mnoha praních? Odborníci z oblasti módy a textilního průmyslu z Velké Británie sdíleli se světem správné způsoby, jak prát džíny. Podívejme se na základní techniky, na které byste neměli zapomínat nikdy, když dáváte prát své kalhoty.

Vždy naruby

Džíny vždy obracejte naruby. Tím se zabrání tomu, aby se na modré látce objevily vybledlé bílé pruhy nebo vybledlé záhyby. Vyblednutí látky se dříve nebo později stejně objeví, pokud je budete aktivně nosit a neukládat řádně do skříně. Ale stane se to mnohem později, když se budete do pračky vždycky dávat obrácené naruby.

Prací program je také důležitý

Dalším důležitým tipem je, abyste nikdy nepoužívali aviváž. Proč? Vysvětlení je velice jednoduché. Čím více změkčíte látku džínů, tím rychleji se opotřebují. Dávejte si také pozor na to, v jakém programu je dáváte prát. Možná je jednoduše dáváte s ostatním prádlem na 40 stupňů a potom se divíte, že si musíte během pár měsíců běžet pro nové kalhoty. Jak tomu předejít?

Perte vždy v nejjemnějším cyklu. Při minimální teplotě a otáčkách za minutu pro jemné tkaniny. Některé pračky mají i speciální program na džíny. Říkáte si, že džíny nejsou jemné látky?

Fotografie: Pixabay

Pokud máte džíny jako pracovní oděv na stavbu, pak jemné nejsou. Ale většina z nás je nosí jako módní doplněk do běžné práce a kanceláře. V tom případě potřebuje jemné ošetření.

Žádnou paniku

Další dva tipy jsou velmi praktické a většina lidí o nich neví. Nedávejte do pračky příliš mnoho prádla. Čím těsněji naplníte buben pračky, tím více záhybů bude na džínách. A nepožívejte režim automatického sušení. Džíny vysušte přirozeně až po jemném odstředění. Tím zachováte pevnost látky a nebudou se třít na místech, kdy by neměly.

Poslední rada je snadná. Nepanikařte. U džínů je vylučování barviva normální. Indigo barva zbarví vodu na prací po celou dobu životnosti vašich kalhot. Je to normální, správné, dobré a zdravé. Ale prádlo ze stejného důvodu rozhodně nestojí za to prát s džíny.

Modrá podprsenka, která ladí s barvou džínů, to zaručeně není sada, o které by snila každá žena. Nejlepší je proto prát je odděleně na program určený pro džíny. Tak se nebudete muset bát, že se vám něco obarví na modro.