Podomácku vyrobený „krtek“ pročistí odpad za zlomek ceny komerčních prostředků. Klíčem je jedlá soda

Fotografie: Depositphotos

Zapomeňte na nákupy drahých prostředků na odstranění ucpání odpadu. Naučte se jednoduše vyrobit účinný „krtkův“ prostředek z běžných věcí v domácnosti.

Zcela náhle se na obchodních pultech přestal objevovat oblíbený čisticí prostředek „krtek“. Tento levný a účinný pomocník dokázal rychle a efektivně řešit ucpané potrubí. Co k tomu vedlo, zůstává záhadou. Možná se jednalo o změny ve výrobním procesu, nebo jen obchodní strategii. Bez ohledu na důvod si však můžete vytvořit vlastní směs tohoto účinného čisticího prostředku přímo doma.

Příprava a postup

K výrobě domácího „krtka“ budete potřebovat pouze několik běžných surovin. Klíčovou složkou je hydroxid sodný, který je k dispozici v podobě roztoku louhu. Připravit si tento roztok nemusí být obtížné, i když nemáte chemické znalosti.

  1. Začněte se 150 g jedlé sody. Pokud nemáte váhu, 5 polévkových lžic nahradí přibližně 150 g. Tuto sodu dejte na pánev a zahřívejte ji, dokud se nerozpustí. Během zahřívání se soda rozloží na uhličitan sodný, vodu a oxid uhličitý. Nezapomeňte vyvětrat místnost, protože uvolněný zápach bude silný.
  2. Smíchejte roztok s vodou: Vychlazený roztok louhu spojte s 200 ml vody. Důkladně míchejte po dobu asi 7 minut, dokud se soda zcela nerozpustí.
  3. Vaše domácí verze „krtka“ je připravena. Tuto směs nechte působit na ucpaném místě po dobu 2 hodin. Poté opláchněte čistou vodou. Výsledek je víc než dobrý a peněženka vám poděkuje.

Peněženka vám poděkuje

Výsledkem vaší práce je účinný čisticí prostředek, jenž vás zbaví ucpaného potrubí. A to za zlomek ceny, než kterou byste zaplatili za podobné komerční produkty. Nejenže ušetříte peníze, ale také získáte vědomost o složení toho, co do svého potrubí naléváte, takže máte přehled a kontrolu.

Domácí hřebíčkové tablety jako likvidátor zápachu z toalety

lžíce soda
Fotografie: BydlímeÚtulně

Svým domácím „krtkem“ se snadno postaráte o ucpané potrubí. Stačí následovat kroky a získáte výkonný čisticí prostředek, který za sebou nemá chemický koktejl. Nyní máte pod kontrolou stav svého potrubí a můžete si být jisti, že každé ucpané místo zvládnete efektivně a bez námahy.

Zdroj: Mandarynka

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]