Způsoby, jak čistit odtoky přirozeným způsobem. Znáte je?

Ucpaný odtok je problém, který řeší mnoho domácností. Moderní zařízení bohužel dnes ukazuje i několik nevýhod. Odtok se může ucpat opravdu jednoduše a to jak v kuchyni, tak v koupelně. Dřív, než budete řešit problém, je dobré znát příčinu, aby se už nikdy neopakovala. V kuchyni například lidé často do odpadu splachují kousky jídla a někdy to může překročit únosnou hranici. V koupelně jsou problémem vlasy nebo dentální nitě. Jak přírodním způsobem vyčistit odtok?

Ocet a jedlá soda

Ocet a jedlá soda jsou skvělým pomocníkem pro čištění odtoku. Jde také o jednoduché řešení, alkalická jedlá soda a kyseliny v octu se spojí v dobrý čistič, který pomůže všem odpadním trubkám. K octu a jedlé sodě přidejte horkou vodu (jsou-li trubky z plastu, pak sáhněte raději po teplé vodě). Nejdřív do odtoku nalijte horkou vodu, poté přidejte šálek jedlé sody. Nechte několik sekund pracovat, poté použijte vlhký hadřík, kterým zakryjte horní část odtoku a nechejte deset minut působit. Po této době nalijte šálek octa a znovu přidejte šálek horké vody.

Peroxid vodíku a jedlá soda

Spousta lidí v koupelně peroxid vodíku má. Do odpadu přidejte lžíci jedlé sody a šálek peroxidu a dejte do odtoku. Nechejte působit patnáct minut a poté přidejte horkou vodu. Směs může pěnit, to je běžný projev.

Prostředek na mytí nádobí a teplá voda

Přípravek na mytí nádobí obsahuje přísady, které si hravě poradí s tuky jako olej, sádlo, máslo a podobně. A právě tyto tuky často ucpávají kuchyňský odtok. Proto přímo do odtoku nalijte přípravek na mytí nádobí a přidejte horkou vodu. To by mělo pomoci vyčistit odtok.

Sůl, citron, ocet

Jde o velmi silné kombo, které pomáhá čistit kanalizace. Nalijte šálek soli a octa do misky, promíchejte a přidejte polovinu šálku citronové šťávy, vše promíchejte. Tuto směs nalijte do odtoku a nechejte zhruba půl hodiny působit. Po té době přidejte šálek horké vody na pročištění.

Obrázek: naturallivingideas