Ucpaná toaleta v domácnosti: Instalatér prozradil, jak tento nepříjemný problém účinně vyřešit

Fotografie: Freepik

Ucpaná toaleta je naprostou noční můrou každého z nás. Málokdo by kdy řekl, že se to stane zrovna jemu. Bohužel jde o nepříjemnost, která se může stát opravdu kdykoliv a kdekoliv. Co s tím? Můžete volat instalatéra, nebo zkusit vyřešit situaci svépomocí.

Připravte se ale na to, že budete potřebovat drahou chemii. Co kdybychom vám ale řekli, že to jde vyřešit i bez chemie, hrubé síly a rozebírání toalety? Budete potřebovat pouze dvě ingredience, které jsou přírodní a určitě je máte doma.

Jedlá soda a ocet

Čištění toalety se snaží každý vyhnout. O to více, pokud je zrovna ucpaná. Díky těmto dvěma přírodním ingrediencím vše zvládnete levou zadní a ani nebudete muset volat profesionála. Přečtěte si následující text a zjistěte, jak na to.

Pokud nejste opatrní, toaletu můžete ucpat velmi snadno a rychle. Nečistoty se hromadí a pokud je jich příliš mnoho, zablokují odtok vody a vznikne tragédie. Ačkoliv máme hned několik prostředků na to, jak bojovat s nepříjemným zápachem, poradit si s ucpanou toaletou je docela něco jiného. Pokud se navíc musíte s tímto problémem potýkat častěji, nezoufejte. Jste na správném místě.

Ačkoliv jsou dnes toalety naprosto běžnou součástí domácností, měli bychom si uvědomit, že dříve tomu tak rozhodně nebylo. První verze toalet vznikla již v renesanci, tenkrát ale vypadaly jako židle s velkou dírou uprostřed. První kanalizační systém začal vznikat až na konci 18.st.

Proč se toaleta nejčastěji ucpe?

Především byste si měli uvědomit jednu věc. Toaleta byla navrhnuta proto, aby odstraňovala lidský odpad a toaletní papír. Nic víc. Bohužel se stále častěji setkáváme s tím, že do toalety někteří z nás vyhazují tampóny, vatičky na čištění uší, a dokonce kondomy. Také obyčejné kapesníky nejsou zcela bez problému. Jejich materiál se obtížně splachuje a nerozpouští se stejně jako toaletní papír.

Jak opět zprůchodnit toaletu za pomocí jedlé sody a octa

Nejprve musíte udělat menší diagnózu. Jak moc je vaše toaleta ucpaná? Odpověď najdete docela jednoduše. Pokud toaletu spláchnete, voda odtéká? Pokud odtéká alespoň trochu, nejste na tom tak špatně. Pokud vůbec, je to hodně zlé. V druhém případě doporučujeme následující směs použít jen v malém množství, aby vám toaleta zcela nepřetekla.

Fotografie: Pixabay

Na čistící směs budete potřebovat 50 g jedlé sody a 50 ml octa. Nejprve nasypejte jedlou sodu do toalety a poté přidejte i ocet. Tyto dvě ingredience spolu začnou okamžitě reagovat a vytvoří pěnu, která vám pomůže toaletu uvolnit.

Počkejte pár minut, aby vše zapůsobilo a poté do toalety přilejte misku vody. Vše by mělo odtéct. Nyní toaletu spláchněte a zkontrolujte, zda je vše v pořádku. V případě potřeby vše opakujte i několikrát. Dejte nám vědět, jak vám tento postup zafungoval.

Úvodní Fotografie: Freepik

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]