Nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při zařizování venkovní terasy, přitom se jich lze snadno vyvarovat

Fotografie: Pexels

Naše terasa může být stejně stylová jako zbytek našeho domu. Stačí k tomu pár jednoduchých triků a naši terasu bude obdivovat každý kolemjdoucí.

Shromáždili jsme rady a tipy světových designerů a díky nim vám poradíme, jak si doma vytvořit terasu snů. Budete na ní chtít nejen příjemný letní večer, ale i odpočinkové chvilky během náročného dne. Bude vás ale také reprezentovat a to nejen před vašimi přáteli, ale i před sousedy a náhodnými kolemjdoucími. Pojďme se společně podívat na to, co je potřeba dodržet, aby naše terasa vypadala jako vystřižená z módního časopisu.

Dávejte pozor na hranice, ale i vhodně zvolenou zeleň

Častou chybou, kterou můžeme pozorovat, je podceňování materiálu, ze kterého je vyrobené ohraničení naší terasy. Může se to zdát jako nenápadný prvek, ale ohraničení tvoří stejně důležitý efekt jako ostatní zařízení. Nemusíme se zaměřit jen na materiál, ze kterého je ohraničení vyrobeno, pozornost bychom měli věnovat i barevnému provedení. Velice působivého efektu dosáhneme, pokud barva z vnitřní části terasy bude plynule přecházet i do jejího ohraničení.

Fotografie: Pexels

Důležitým prvkem jsou rostliny. Přesto se přesně v této části dekorace dopouštíme nejčastějších  nejvíce viditelných chyb. Často totiž sáhneme po rostlině nesprávné velikosti a najdeme pro ni dokonce i nevhodné umístění. Mnohem lepšího efektu podle odborníků dosáhneme, pokud si na terasu umístíme jednu obří květinu, než hromady květin malých. To bude pro nás mít i praktickou odezvu, větší květináč udrží více vody a nebudeme muset tak často květinu zalévat.

Nezapomínejte na důležitost středu místnosti

Problémem také je, pokud nedefinujeme daný prostor naší terasy. Ideální je, pokud zeleň a část, kterou obýváme, je v rovnováze. Pomocí speciálních stromů, jejichž tvar můžeme pomocí nůžek jednoduše upravovat, si můžeme vytvořit ideální pozadí na naší terase. To je také velmi vhodné měnit podle aktuální sezóny. Doporučuje se využít kontrastních květin a to v jejich barvě, ale i tvaru. Naše terasa tak bude jedinečná.

Fotografie: Pexels

Velkou pozornost musíme věnovat také středu naší terasy. Tato skutečnost je velmi známou u místností jako je obývací pokoj, u terasy je ale tato skutečnost často pomíjena. Střed naší terasy je ale stejně důležitý, jako je to u zařizování jiné místnosti. Do středu terasy se hodí výrazné prvky, jako je například ohniště nebo vodní zdroj. Prostor naší terasy také oživí vhodně zvolená socha nebo venkovní nábytek. Velký vliv má také osvětlení, tlumené světlo v malých lampionech se na terasu hodí víc, než velká lampa.

Zdroj: Redakce