Jak vybavit terasu pro horké letní dny – odpočinek, opalování, relaxace i zábava

Patříte-li k těm, kteří mají vlastní zahrádku či terasu, pak gratulujeme, protože letní dny jsou právě díky nim mnohem příjemnější. Exteriér, jako je terasa či balkón bývá součástí domu či bytu, proto by se na jejich vybavování nemělo zapomínat. V dnešním příspěvku vám přinášíme inspiraci, jak takovou terasu vybavit, především pro letní dny, kdy je využívaná nejvíce.

Houpačka pro odpočinek

Na terase lze odpočívat i ve dnech, kdy nepraží sluníčko. Čerstvý vzduch je určitě přínosem a dokáže příjemně naladit, dodat energii. Číst knížku na houpačce lze i s dekou přes kolena. K takovému lenošení může posloužit houpačka – třeba závěsné vajíčko. Nicméně houpaček existuje na trhu nepřeberné množství.

Dekorace

Terasa bez rostlin by nebyla kompletní. Proto by na ní neměly chybět rostlinky – nejlepší a nejkrásnější dekorace. Klidně si na ní dle velikosti a místa můžete zbudovat bylinkovou zahrádku či pěstovat v květináčích keříky a zakrslé stromky. Od věci nejsou i pyramidy na jahody anebo rajčátka. To už záleží na vás, čemu dáte přednost a zda máte pouze terasu nebo i zahradu. Minimálně jako dekorace by barevné kytky chybět neměly.

Pro čisté nohy

Aby se vám z terasy dovnitř do domu nenosilo na nohou přilepené smetí, pořiďte si i rohožku. Ovšem zapomeňte na nevzhledné pouze úkol plnící rohožky. Vyberte si barevnou, veselou, stylovou rohožku, která ozdobí a doplní stávající vybavení na terase.

Málo místa?

Ne každý má obrovskou terasu. Jsou terasy malých a velkých rozměrů. Proto je pochopitelné, že na zem postavíte místo květináčů raději židle a stůl. I tak není nic ztraceno. Vsaďte na závěsné či nástěnné varianty, které jsou místo šetřící a splní svůj účel.

Nábytek na terasu

Mimo stolu a židliček určitě nezapomínejte na opalovací lehátko. Na terasu nebudete chodit určitě pouze popíjet chlazenou domácí limonádu či kafe, ale také se opalovat. I zde je možné vybírat podle velikosti a praktičnosti.

Soukromí

Ne každá terasa má dostatek soukromí. Určitě by vám nebylo příjemné, aby vaši relaxační činnost sdíleli i kolemjdoucí. Zajistěte si tedy dostatek soukromí, aby k vám nebylo vidět.

Přístřešek

Být celý den na sluníčku by nebylo asi to pravé ořechové. Občas si chce člověk zalézt do stínu. Pořídit si můžete velký slunečník anebo nechat namontovat stohovací přístřešek. Ochrání před sluníčkem, deštěm, větrem.

Obrázek:pixabay.com