Jako dárek dostal potřebné materiály k obdivuhodné přestavbě terasy, která mu vrátila jiskru do života

Fotografie: Roland Tanglao / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Dariova žena byla velmi překvapena ve chvíli, kdy od svého muže dostala poukaz na výlet do New Yorku. Nechápala, proč to její muž udělal, když dovolenou by potřeboval právě on.

Pro Daria nebyly poslední měsíce příliš pozitivní, spíše naopak. V jeho životě na něj čekala jedna špatná zpráva za druhou. Vše začalo výpovědí ze zaměstnání, následovalo zjištění, že Darius trpí rakovinou. Darius díky těmto okolnostem přišel o všechny své peníze a zjistil, že pro svou ženou a dcery již není takovou oporou, jakou býval.

Rozhlédl se kolem sebe a zjistil zajímavou věc

V jeden den, který Darius trávil doma a utápěl se ve své negativní náladě, se rozhlédl kolem sebe. Došlo mu, že prostředí, ve kterém tráví nejvíce času, má velký vliv i na to, jak se vlastně cítí. Zjistil, že nemá energii ani náladu se svou nemocí bojovat nebo hledat si novou práci. Podle webu Veer se právě tohle rozhodl změnit a se svým životem něco dělat.

Jeho žena byla velmi překvapená ve chvíli, kdy od něho dostala poukaz na pětidenní pobyt v New Yorku. I přesto, že ji tento dárek zaskočil, rozhodla se odcestovat. A to byla chvíle, na kterou Darius čekal. Spolu se svými dcerami se pustil do rozsáhlé rekonstrukce jejich terasy, a to proto, aby se na ni lépe dívalo a vracela mu do života radost.

Pomocí terasy se mu do života vrátila potřebná jiskra

Rozhodl se, že jejich terasu ale nezmění jen obyčejným způsobem, chtěl svým dcerám i ženě dát najevo, jak moc mu na nich záleží. Proto se rozhodl, že terasu přemění na herní místo pro dcery a cvičební prostor pro svou ženu. Již předem terasu navrhl a konzultoval její zhotovení. S realizací mu pomohla také jeho rodina, od které dostal většinu stavebního materiálu k narozeninám.

Nápaditá rodina žije doslova ve skleníku. Díky netradičnímu bydlení šetří náklady za vytápění

Darius se rozhodl, že celou přeměnu zaznamená na kameru, a záznam z jeho pětidenní práce poté nahrál na YouTube. Jeho žena byla výsledkem opravdu ohromena, hlavní ale je, že přestavba vlila muži do žil novou krev a odvahu bojovat proti jeho nemoci. Nejedná se o jedinou přeměnu terasy, kterou jsme čtenářům deníku BydlímeÚtulně představili. Aby terasa opravdu vynikla, je důležité hlavně její správné osvětlení.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]