Nejčastější chyby v interiéru, kterým se můžete snadno vyhnout a ušetřit tak zbytečně vyhozené peníze

Fotografie: Freepik

Toužíte po tom mít doma moderní a přitom útulné zařízení? Je to možné. Stačí se vyhnout několika běžným chybám, které při sestavování děláme.

Kdo z nás by toužil po tom, aby jeho interiér netvořil žádný celek a vypadal chaoticky? Přesně tohohle můžete docílit, když zvolíte správný design interiéru. Chceme, aby v našem domě bylo příjemně, ale současně, aby se u nás líbilo i našim hostům. Správně zvolenými interiérovými prvky lze navíc ukázat, že máte vkus. A navíc můžete získat praktičnost. Jakých chyb se ale nejčastěji dopouštíme?

Fotografie: Freepik

Tmavý pracovní stůl

Ať už se jedná o pracovní stůl nebo okolní prostředí, neměli byste volit tmavé barvy. Ideální je světle šedá nebo slonovinová barva. Pokud ale zvolíte příliš jasné barvy, mohou na vás působit příliš rušivě a odvádět vaši pozornost od práce. Pestré doplňky ale rozhodně neuškodí, a proto se můžete „vyřádit“ na nich.

Špatné osvětlení kuchyně

Možná si myslíte, že do vaší kuchyně se skvěle hodí malé lampy, které jsou teď v módě. Světlo, které z nich pochází, je ale poměrně slabé. A pracovat při něm není nic moc. Za prvé můžete při úklidu vynechat nějaké skvrny a nečistoty. Za druhé si ničíte zrak. Za třetí se vám bude špatně pracovat a vaření vás nebude bavit. Chcete-li zůstat u malého osvětlení, které dobře vypadá, ale špatně osvětluje, budete muset zvolit další zdroj světla. Ideální jsou například LED světelné pásy.

Fotografie: Freepik

Sporák u okna

Sporák je místem, kde tvoříte dobroty. Na druhou stranu je také místem, které produkuje největší nepořádek. Stříkání oleje při smažení nebo neustálá pára může způsobit nevzhledně vypadající okno, pokud sporák stojí pod ním.

Příliš mnoho studených odstínů

Modrá barva ve všech odstínech je vždy barvou studenou. Oblíbená je nyní v kombinaci s šedou barvou – ale i ta patří mezi studené. Ačkoli se jedná o krásné barvy, je lepší začlenit do interiéru také barvy teplých odstínů, jako je červená, oranžová nebo žlutá. Příliš mnoho studených odstínů způsobuje pocit nepohodlí, a ten doma rozhodně zažívat nechceme.

Zdroj: Redakce