Nejčastější příčiny nepříjemného zápachu ze dřezu. Vyvarujte se začátečnickým chybám

Fotografie: Depositphotos

Chcete se zbavit nepříjemného zápachu a nečistoty v odpadu? Váš kuchyňský dřez je nejspíš z části ucpaný a potřebuje pročistit.

Vaše kuchyňská linka může být perfektně uklizená, avšak stejně cítíte nepříjemný zápach. Ten způsobuje zčásti ucpaný odtok a dřez, který narušuje váš komfort a pohodu v domácnosti. Pokud byste se ho nevšímali i nadále, může dojít k úplnému ucpání a velkému problému s odtékáním vody v dřezu. Jak vyčistit sifon? Vyzkoušejte tyto skvělé rady.

Nepříjemný zápach z dřezu

Zná to snad každá správná hospodyně. Celý váš domov je perfektně uklizený, kuchyňská linka se blýská čistotou, všechny potraviny jsou čerstvé a správně uklizené. Přesto je cítit nepříjemný zápach linoucí se z kuchyně. Jak je to možné? Důvodem může být zanesený odpad v dřezu, který je nutné čistit alespoň jednou za tři měsíce.

Fotografie: Freepik

Na tento úkon často lidé zapomínají, přitom čistota v odpadu dřezu je nedílnou součástí úklidu celé domácnosti. Zamezte nečistotě v odpadu, nepříjemný zápach totiž může být nejen pesimistickou součástí domácnosti, ale také může mít špatný vliv na vaše zdraví.

Nejčastější příčiny zápachu z odtoku dřezu

Mezi ty nejčastější příčiny zapáchajícího sifonu v kuchyni patří jistě zbytky jídla. Ty smyjete spolu se zbytky tuku z talíře nebo při mytí nádobí. Zbytky se usazují na stěnách odtoku a tvoří tak postupně menší průchodnost. Zbytky se navíc brzy začnou kazit, čímž také brzy zapáchají.

Další příčinou zápachu může být špatná instalace celého odtokového systému. Špatná instalace může vést až k porušení vodního uzávěru nebo právě k zanesení celého odtoku nečistotami. Zápach se může objevit také v případě, že není dřez delší dobu používán. Pokud tedy přijedete z dovolené a přivítá vás zápach z odpadu, nelekejte se. Stačí pustit vodu a za chvíli je po zápachu.

Fotografie: Freepik

Jak odstranit zápach a nečistotu?

Důležité je vědět, jak si s takovým zápachem a usazeninami poradit. Je nutné nejdříve rozpustit všechny usazeniny v odpadu, proto použijte jakýkoliv prostředek pro rozpuštění tuku nebo zbytků jídla. Skvělým domácím prostředkem je například jedlá soda spolu s octem. Dobře vám pomůže také citronová šťáva nebo přímo kyselina citronová. Stejně tak vám k rozpuštění všech nečistot pomůže ocet.

Pokud chcete zápachu předejít, jako prevence vám stačí odstranění zbytků jídla dříve, než začnete mýt nádobí. Po ukončení mytí nádobí nechte minutu téct horkou vodu, tím eliminujete usazení nečistot a zápach.

Zdroj: BobVila

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]