Nejlepší metody na čištění pračky, které zaujmou svou jednoduchostí

Čištění pračky nepodceňujte. Jedině tak bude stále dobře prát a vy si můžete být jisti tím, že prodloužíte její životnost. Jak ji udržovat čistou co nejjednodušeji, a přitom efektivně? Poradíme vám ty nejlepší postupy a metody. Vaše pračka bude stále dokonale čistá, a tak bude dlouho sloužit tomu, abyste z ní vyndávali jenom dokonale vyprané prádlo.

Co budete potřebovat?

Na čištění pračky budete potřebovat speciální, ale jednoduchou směs několika ingrediencí. Ty obvykle nebudete muset kupovat, jelikož jde o věci natolik běžné, že je určitě máte i doma. Jedná se o:

  • 480 ml octu
  • 45 g jedlé sody
  • 60 ml vody

Smíchejte dohromady

Postup přípravy je jednoduchý. Všechny ingredience stačí smíchat dohromady. Pozor na reakci octu a sody, která váš překvapí svou pěnivostí. Vše důkladně promíchejte a když máte hotovo, nalijte zhruba tři čtvrtiny tohoto roztoku do přihrádky, kam běžně lijete nebo sypete prášek.

Zapněte pračku na nejvyšší teplotu

Prádlo do ní nedávejte, ale zapněte jí na prázdno. A to na nejvyšší teplotu, na kterou dokáže prát. Nechte projít standardní prací proces až do konce. Potom byste měli mít vnitřek pračky dokonale čistý. Tím ale nekončíme.

Použijte zbytek roztoku

K čemu konkrétně? Nezapomeňte na to, že byste měli vyčistit také přihrádku na prací prášek, dále samotné víko – tedy sklo na pračce, ale i gumové těsnění, kde může být mnoho nečistot. Do své čisticí směsi proto namáčejte houbičku a vše důkladně vyčistěte mechanicky. Pokud vám trochu čističe zbylo, nalijte ho do bubnu.

Zapněte oplach

Nyní je třeba vnitřek pračky ještě opláchnout, k čemu poslouží klasická funkce oplachu vašeho oblečení. Tak pračku zevnitř omyjete čistou vodou a ta doplaví zbytky octového čističe. A čistění pračky je u konce. Postup doporučujeme opakovat jednu týdně až měsíčně, podle toho, jak často a kolik toho perete.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]