3 přihrádky v zásuvce pračky mají svůj důvod. Ta se 2 svislými čárkami slouží k předpírání

Fotografie: Depositphotos

Přece umím prát s vlastní pračkou, myslí si nejeden majitel tohoto kouzelného stroje. Ale jste si jistí, že využíváte všechen její potenciál? 

Pračka je v dnešní době standardní spotřebič, který vlastní téměř každá domácnost. I přesto má ale v obvodech schovaných pár es v rukávu. Odhalte je a usnadněte si praní ještě víc. Připomeňte si funkci oddílů v přihrádce na prací prášek a díky triku s alobalem ušetřete i nějakou tu kačku.

Těžká práce zvaná praní

Oblečení, především v dřívějších dobách, bylo kolikrát to nejcennější, co lidé vlastnili. I proto si ho považovali, starali se o něj a samozřejmě ho také prali a udržovali. A čím šel vývoj způsobů praní více kupředu, tím více se myslelo, no, vlastně na všechno. Aby prádlo nebylo příliš namáhané a dlouho vydrželo, aby vonělo, aby se vyčistilo od špíny a do určité míry i vysušilo.

Právě důmyslnost a promyšlenost u dnešních praček může být ale pro běžného spotřebitele na překážku. Víte například, k čemu slouží tři oddíly v zásuvce pro prací prášek? Nejběžněji používané jsou pouze dvě, a to nejširší, obvykle označená dvěma svislými čárkami a určená pro prací prášek, a poté přihrádka se symbolem kytičky určená pro aviváž. Třetí se podle portálu KobietaInteria označuje jednou čárkou a slouží pro prací prášek za předpokladu, že budete předpírat.

Automatická pračka má i mnohé méně známé funkce. Umí i přerušit praní a prosušit prádlo

Vychytávky pro praní

Pračky obecně skrývají mnohá tajemství. Třeba o takové vychytávce, jako je okamžité otevření dvířek i při spuštěném praní, jsme psali už dříve na BydlímeÚtulně. Přidáním suché osušky či ručníku do bubnu pračky pak lze docílit i toho, že tento spotřebič bude fungovat jako sušička. A pokud znáte ten správný trik, pak nebudete muset už nikdy kupovat aviváž na prádlo.

Koule z alobalu
Fotografie: Pixabay

Důvod používání aviváže je zjevný – prádlo je po ní hebké, voňavé a zbavené statické elektřiny. Pro některé druhy prádla je ale používání aviváže tabu. Podle portálu ApartmentTherapy se jedná třeba o ručníky, dětské prádlo nebo sportovní a funkční oblečení. Ani tak ale nemusíte oželet účinek, který aviváž má. Stačí při praní do bubnu přidat ještě tři kuličky z alobalu a s nimi věci standardně vyprat. A pokud byste ho chtěli ještě navíc provonět, přidejte pár kapek vonného olejíčku přímo k věcem.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*