Velmi účinný způsob mytí hliníkového nádobí

Fotografie: Freepik

Postupem času se kuchyňské nádobí z hliníku ušpiní velkou měrou a je potřeba odstranit skvrny a další nečistoty. Existují účinné metody, které jsou jednoduché a zbaví vás špinavého nádobí.

Pokud si lámete hlavu nad tím, čím kvalitně vyčistit hliníkové nádobí, přečtěte si náš článek, kde najdete hlavně typy na prostředky, které najdete v pohodlí domova a nemusíte řešit nákup v obchodě.

Fotografie: Freepik

Kyselina citronová a jedlá soda jsou nejlepšími pomocníky

Jedlá soda se používá nejen při pečení, ale je účinným prostředkem na čištění stříbra nebo hliníku. Společně s peroxidem vodíku tvoří silnou dvojici, díky které se bude vaše nádobí zase lesknout. Budete potřebovat lžíci jedlé sody a 2 lžíce peroxidu vodíku. Peroxid nalijte na špinavé nádobí, posypte jedlou sodou a poté kartáčem nebo hrubou houbou nádobí očistěte. Nakonec ho umyjte pod tekoucí vodou. Dávejte si ale pozor, abyste jedlé sody nepoužili velké množství, protože může způsobit změnu barvy nádobí.

Citronová šťáva nebo kyselina citronová jsou čisticí prostředky, které jsou sice jemné, ale velmi účinné. Lžíci citronové šťávy a lžíci kyseliny smíchejte a směs nalijte na špinavý kus nádobí. Pomocí kartáčku odstraňte nečistoty a umyjte vodou.

Fotografie: Freepik

Dalšími možnostmi jsou například kečup nebo mouka

Směs mouky, soli a octa je dalším domácím prostředkem v boji proti špinavému hliníkovému nádobí. K přípravě směsi potřebujete lžíci mouky, lžičku soli a lžíci octa. Smíchejte dohromady do hladké pasty a tu naneste na špinavou misku a nechte působit 30-40 minut. Nádobí vydrhněte, opláchněte a osušte.

Kečup je stejně účinný jako výše zmíněné produkty. Možná by vás ale nenapadlo ho použít. Na misku naneste trochu kečupu, nechte dvacet minut působit a otřete měkkým hadříkem a opláchněte vodou. Dobře bude fungovat ocet smíchaný s vodou. Do vody ponořte nádobí a přidejte ocet, pomocí kartáčku můžete vyčistit špinavá místa a po vyčištění umyjte nádobí v čisté vodě.

S octem můžete smíchat také prostředek na mytí nádobí. Může snadno obnovit lesk hliníkového nádobí. Budete potřebovat 3 lžíce octa a jednu lžíci prostředku. Smíchejte v misce, namočte kartáček do směsi a vyčistěte povrch nádobí. Poté opláchněte pod tekoucí vodou. Nezapomeňte, že pokud všechny naše doporučené metody nebudou fungovat, vždy se můžete obrátit na chemické prostředky, které od nečistot a mastnoty pomohou.

Zdroj: Goodhousekeeping