Nejúčinnější domácí prostředky na čištění koupelny. Ty kupované už nebudete nikdy potřebovat

Fotografie: Freepik

Koupelna je místem, které vyžaduje pravidelné čištění. Jenže kvůli častému používání bývá hned zase špinavá. Mohou se tak hodit nové způsoby, jak nepříjemné skvrny vyčistit, dosáhnout lesklého vzhledu a ještě k tomu používat šetrné a poměrně levné prostředky.

Připravte si dokonalý domácí čistit nejenom na vyčištění vany

Recept pro praktický a překvapivě účinný domácí čisticí prostředek využijete nejenom při údržbě vany. Skvěle poslouží také na umyvadla či na perfektní vyleštění kuchyňského dřezu. Jde totiž o univerzální recept. Všechny uvedené přísady navíc máte jistě doma po ruce, takže se do čištění můžete pustit klidně okamžitě.

Co budete potřebovat?

  • Ocet
  • Tekuté mýdlo
  • Rozprašovač

Postup výroby domácího prostředku na čištění koupelny

V první řadě je potřeba lehce aktivovat ocet, který si zahřejete na 40 stupňů. Následně ocet přidáte do lahvičky s rozprašovačem nebo dávkovačem, kde již máte tekuté mýdlo. Ideální poměr je zhruba jedna ku jedné. Směs důkladně protřepejte a naneste na znečištěné povrchy.

Nechte působit minimálně 30 minut a následně setřete houbičkou a opláchněte teplou vodou. Díky octu půjde dolů i vodní kámen a mýdlo se skvěle postará o mastnotu. K tomu všemu navíc nebude chybět svěží vůně, protože ocet pomáhá pohlcovat pachy.

Další prostředek na čištění

Pro přípravu druhého přípravku na čištění domácnosti budete potřebovat následující suroviny:

  • Jedlá soda zhruba 3 lžíce
  • Kyselina citronová
  • Voda

V tomto případě jednoduše smícháte sodu s trochou vody, aby vznikla jemná pasta. Opatrně jí nanesete na vanu, spáry na dlaždicích a všechna místa, která chcete vybělit, zesvětlit a opět jim navrátit ztracený lesk.

Fotografie: Pixabay

Nechte takto působit klidně až jedno hodinu. Mezitím si připravte šťávu z citronu, nebo použijte rozpuštěnou kyselinu citronovou ve vodě. Tou jemně pokapejte místa, kde byla předtím nanesená pasta se sodou. Proběhne lehká reakce, která může trochu bublat.

Následně jemně potřebná místa očistěte houbičkou a spláchněte teplou vodou. Výsledkem by opět měla být krásně bílá, svěží a čistá koupelna s navráceným leskem a hygienicky bílou barvou. Uvedený čistič je navíc opět zdraví nezávadný a naprosto ekologický.