Nejznámější a nejextrémnější místa v domácnosti, na ukrývání vánočních dárků

Všichni si dobře pamatujeme ještě z dob dětství ty tajné úkryty, kde naši rodiče ukrývali dárky. V šatníku, pod postelí, na skříni, ve špižírně, v botníku a mnoho dalších míst. Dnes jsou z nás také rodiče a děláme totéž – ukrýváme před svými dětmi dárky, aby si myslely, že jim pod stromeček dárky přinesl Ježíšek.

Někteří rodiče si až tak se skrýšemi hlavu nelámou, ale najdou se tací, kteří jsou vskutku velmi kreativní a opravdu jim záleží na tom, aby děti dárky nenašly. Jsou dokonce i rodiče, kteří dárky ukrývají na různých místech a stává se, že nějaký dárek i zapomenou. To v případě, že je dárků hodně. Pak se stává, že dárek objeví náhodou, třeba při jarním úklidu. Společně se dnes podíváme na nejčastější, a také nejextrémnější místa, kde rodiče dárky před svými dětmi ukrývají.

Pod postelí

Zhruba 22 % rodičů ukrývá dárky pod postelí, jelikož je to bezpečné místo. Úkryt pod postelí si mnoho z nás pamatuje z dětství. Pokud máte zcela malé děti, pak jde o dostačující skrýš. V případě větších dětí, už hrozí riziko odhalení.

V šatníku

Dalším nejčastějším úkrytem je šatní skříň rodičů, kam většina malých dětí neleze. Ovšem to se týká opět malých dětí. Čím jsou děti starší a starší, musí být rodiče víc kreativnější.

V garáži

Až 15 % rodičů ukrývá dárky v garáži. To je skvělá skrýš opět před menšími dětmi, které samy do garáže nikdy nechodí. S přibývajícími léty svých potomků už začíná přituhovat.

Podkroví nebo suterén

11 % rodičů přiznalo, že dárky ukrývají v podkroví nebo suterénu. Do sklepa se mnoho dětí bojí a je-li podkroví neobydlené, pak je to také místo, kde se vydávají jen neradi. Někdy jsou ovšem dárky hodně velké lákadlo a toto dobrodružství stojí za to.

Ve vypraném prádle

Některé maminky přiznávají, že dárky ukrývají do kupky s vypraným prádlem, které mají připravené na žehlení. Pokud patříte k pilným hospodyňkám, kterým se prádlo nekupí, pak musíte vymyslet jinou skrýš.

Další místa pro ukrytí dárků

  • V mrazničce

  • Ve voděodolném pytli zakopané na zahradě

  • Pod podlahovými deskami

  • V kůlně na dříví

  • V kutilské dílně mezi nářadím

  • Do automobilu

  • Do prázdných kufrů a cestovních tašek

  • Pod deskou pracovního stolu v pracovně

A jak dítěti darovat živý dárek?

Máte v plánu dítěti letos pořídit pejska či kočičku? Živého tvorečka asi jen tak neukryjete. Domluvte se s někým, kdo bydlí blízko, případně rovnou s chovatelem a dejte dětem pod stromeček mapu a popis, kde si dárek vyzvednou.

Obrázky: idealhome