Nenáročné pokojovky, které nedokáže zabít ani největší antitalent na pěstování rostlin

Fotografie: Depositphotos

Domácnost plnou krásných dekorativních květin může mít každý. I když nemáte zrovna talent na pěstování rostlin, s těmito nenáročnými kousky to bude hračka.

Pokojové rostliny jsou velice užitečné nejen jako dekorace domácnosti, ale také umí čistit okolní vzduch, aby se vám lépe dýchalo. Pokud jste si vždy představovali své bydlení plné zelených rostlin, ale zjistili jste, že nejste typ člověka, který se dokáže o flóru dobře starat, zde je pár tipů, jaké rostliny jsou pro vás ty pravé. Jsou krásné, a přitom nenáročné. Museli byste se hodně snažit, aby u vás nepřežily.

Epifylum z čeledi kaktusovitých

Rod Epifylum má 20 různých druhů, které rostou v teplých, vlhkých lesích. Tyto sukulenty patří mezi vzácné kaktusy, jež jsou skutečně nenáročné na péči. V podstatě jediné, co potřebují, je dostatečně vlhké prostředí. Stále zelené trvalky se vyznačují povislými, plochými lodyhami, s okraji vyřezanými do zaoblených zubů, což znamená, že jsou mírně vroubkované.

Vzhledem k tomu, že se jedná o sukulentní rostliny, není nutné je denně zalévat. Zabraňte také tomu, aby se voda hromadila na stoncích. Dopřejte rostlinám částečný stín a držte je daleko od zdrojů tepla. Není tedy dobré umístit je na parapet přímo nad radiátorem. Jakmile se objeví první poupata, přihnojujte je každých 15 dní hnojivem na kaktusy, a to až do konce období kvetení.

Zelenec chocholatý neboli pavouk

Jedná se o trvalku z Jižní Afriky se stále zelenými listy. Je ideální dekorací interiérů. Tato rostlina se vyznačuje velmi robustními listy. Je skutečně nenáročná, vydrží neskutečně dlouho bez vody. Proto se také snadno udržuje. Bude vám vděčná za dostatek světla, ale pozor, abyste ji nevystavili přímým slunečnými paprskům. I když vydrží dlouhé období sucha, jako každá rostlina ocení vlhkost. Při teplotách nad 20 stupňů neváhejte listy občas orosit vodou.

Fotografie: Depositphotos

Pokud jsou naopak teploty nízké, můžete rostlinu ponechat bez zalévání delší dobu, dokud půda zcela nevyschne. Na druhou stranu v létě a na jaře se nemusíte bát pravidelného zalévání. V období vegetativního růstu se doporučuje také hnojit. Rostlina se vám pak odmění krásnými květy, jimiž ozdobí vaši domácnost.

Kořenokvětka s dekorativními listy

Nenáročná pokojová rostlina s dekorativními listy je ideální pro lidi, kteří nemají talent na pěstování květin. Pokud nemáte hlavu na to, abyste rostliny pravidelně zalévali, kořenokvětce to vůbec nebude vadit. Velmi dobře snáší málo vody a nedostatek světla. Bohatě jí postačí, když její půdě nabídnete hnojivo.

Zdroj: GardeningKnowHow

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]