Neobvyklé rodinné sídlo se nachází ve třech oddělených budovách

Rozlehlost a do určité míry stále neobydlenost amerického venkova přináší mnoho výzev a možností pro stavby jakými může být i originální sídlo. Příkladem jednoho neobvyklého projektu je i Grove House na Long Islandu.

Prostřednictvím tří jedinečných stavem o celkové rozloze pěti set třiceti metrů čtverečních bylo na dvouhektarovém pozemku vytvořeno velmi neobvyklé moderní rodinné bydlení. Celá rezidence byla navržena pro mladý pár s dětmi, původně bydlící v bytě na newyorském Manhattanu.

Jednotící univerzální styl

Jedná se o tři na první pohled velmi jednoduché stavby s šikmou střechou, které jsou umístěny uprostřed zeleně. Zvenku jsou všechny budovy pokryty světlý dřevem, které najdeme nejen na stěnách staveb, ale také na střeše. Celkově tak budovy působí jednolitým dojmem. Stejný u všech tří budov je také styl oken a dveří.

V přízemí největší z těchto budov se nachází velká kuchyň, jídelna a obývací pokoj, v horním patře poté nalezneme ložnice. Tato budova je prostřednictvím venkovní skleněné chodby spojená s druhou budovou, kde opět najdeme ložnice.

Třetí nejmenší budova, která s ostatními dvěma není nikterak propojená, slouží v přízemí jako garáž, v horním patře se poté nachází umělecký ateliér.

Světlost a praktičnost

Přízemí hlavní budovy je velmi světlé, neboť dovnitř proniká velké množství přirozeného světla prostřednictvím velkých oken, například obývací pokoj je téměř celý prosklený, což nabízí krásné výhledy do okolí, které si můžete užít z pohodlné rohové sedací soupravy.

Na pomezí mezi obývacím pokojem a jídelnou se nachází stylový krb. Stěny uvnitř všech budov jsou bílé a podlaha je pokrytá světlým dubovým dřevem. Bílá barva společně s odstíny světlého dřeva potom dominuje i nábytku.

Interiéry jsou vybaveny velmi jednoduchým funkčním nábytkem a dekoracemi, které jsou v souladu s celkovou jednoduchostí a elegancí tohoto neobvyklého stavebního projektu.

Fotografie: Paul Rivera , Mark Seelen

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]