Nepanikařte, nemáte-li po ruce vývrtku. Tyto vychytávky vám umožní otevřít láhev vína i bez ní

Fotografie: Depositphotos

Do láhve s vínem se můžete dostat různými způsoby. Pokud nemůžete najít vývrtku, zachraňte večer tím, že použijete alternativní metody, jak láhev zbavit korku.

Některé praktické nástroje nám zjednodušují každodenní život. Není však nic více frustrujícího, než když jsou mimo dosah ve chvíli, kdy je nejvíce potřebujeme. Například taková vývrtka. Neplánovaný večer s přáteli a vy nemáte vývrtku na otevření láhve vína? Existuje několik jednoduchých metod, které vám umožní užít si večer, aniž byste museli používat tento šikovný nástroj. Podívejte se na 5 triků, jež zaručeně fungují. Některé používejte opatrně, aby nedošlo ke zranění.

Samořezný šroub a kleště

Vyndejte svůj kufřík s nářadím a situace bude zachráněna. Zkontrolujte, zda máte samořezný šroub a kleště. Tyto 2 nástroje vám umožní otevřít láhev vína během okamžiku. Jednoduše správně zasuňte samořezný šroub a poté ho pomocí kleští vytáhněte. Dohromady budou mít stejný efekt jako vývrtka. K otevření láhve můžete dokonce použít i klíč. Ovšem pozor, tento trik nefunguje s dřevěnými špunty láhví nebo s těmi poškozenými po několika pokusech otevírání.

Stačí obyčejný zapalovač

Zapalovač může být velmi užitečný a bude mít okamžitý účinek, pokud zahřejete místo pod špuntem. Minuta času bude stačit na to, aby se zátka odlepila od láhve. Expanze vzduchu pod korkem zátku postupně vytlačí z hrdla. Pro usnadnění procesu je vhodné otáčet láhví, aby se účinně zahřívaly všechny oblasti rovnoměrně.

Štěrbinová lžíce a samořezný šroub

Položte lžíci na hrdlo láhve a poté zašroubujte samořezný šroub do jednoho z otvorů. Začněte se lžící otáčet. To vám umožní zkroutit korek a vytlačit ho. Samořezný šroub společně s děrovanou lžící budou sloužit jako vývrtka a postupně zátka vyleze z hrdla láhve ven. Podobným způsobem můžete použít i nůž nebo šroubovák.

Použijte dlouhou tužku

Tato metoda vám umožní zatlačit korek co nejhlouběji dovnitř. Délka tužky by měla být minimálně stejná jako délka hrdla láhve. Můžete také použít kovové pero nebo špičatou vařečku. Ovšem pozor, trik může potřísnit oblečení nebo interiérový textil. Doporučuje se, abyste láhev drželi mimo váš obývací pokoj a zakryli si oblečení, než se pustíte do práce.

Fotografie: Pexels

Osvědčený trik s botou

Další trik je velice dobře známý. Stačí si najít obyčejnou botu. Otevřete láhev poklepáním na tvrdý povrch. Vložte ji do boty, abyste ji ochránili před rozbitím. Než s ní praštíte o zeď, položte ji vodorovně. Ucítíte, jak se korek pohybuje. Nyní už stačí jen rukou vytáhnout korek z hrdla láhve.

Zdroj: Vinepair

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]