Prádlo bílé jako stěna díky teplé vodě a soli. Jde to i bez drahých prostředků z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Bílé oblečení je krásné a praktické. Je ozdobou každého outfitu a skvěle se kombinuje s jinými barvami. Jenomže má jednu špatnou vlastnost – rychle zešedne.

Zejména v teplých dnech roku si lidé oblíbili nošení bílých oděvů. Není divu. Bílá barva je nádherná a na opálené kůži vynikne. S bílým prádlem je však trápení. Ani přes veškerou snahu a praní v drahých prášcích ho nedokážeme udržet stále skvostně bělostné. Zkrátka a dobře ztrácí svou jemnost a lesk. V zašedlém tričku se nebudete cítit komfortně, ba naopak se na vás budou lidé divně dívat. Učiňte tomu přítrž a vyzkoušejte účinnou metodu bělení.

Postup je snadný a efektivní

Pokud nechcete oblíbené bílé oblečení vyhazovat, vyzkoušejte fígl, k němuž nebudete potřebovat předražené chemické prostředky. Nachystejte si jen sůl a manganistan draselný.

  • Jako první si připravte lavor s čistou vodou a bílé prádlo do něj na 15 minut namočte. Poté oblečení vyjměte a otřete mýdlem.
  • Mezitím si ohřejte na 80 stupňů 1,5 litru vody. Jen dbejte na to, aby se voda nevařila. Nato nalijte vodu do umyvadla a přidejte 3 lžíce soli. Vyčkejte do jejího rozpuštění.
  • Do vody se solí přidejte manganistan draselný, ale s jeho dávkováním to nepřehánějte. Voda by se měla jen trochu zabarvit.
  • Namydlené prádlo vložte do umyvadla a nechte ho tam půl hodiny. Každých 10 minut ho otáčejte, aby se směs rovnoměrně rozprostřela.
  • Po vytažení z lázně bude prádlo bílé. Opláchněte ho v čisté vodě a máte hotovo.
sůl
Fotografie: Pexels

Jde to i bez drahých prostředků

Tato metoda bělení prádla není drastická a rozhodně nezatíží váš rodinný rozpočet. Tento mix soli a manganistanu draselného lze využít pro jakékoliv bílé prádlo. Nebudete už potřebovat chemické produkty a drahé prací prášky, které se nechovají k bílému oblečení ani k přírodě šetrně. Mějte pod čepicí a spolehněte se na léty prověřené postupy.

Zdroj: Mandarynka

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]