Netradiční, ale moderní studentské bydlení v kontejneru

Pokud jste student, většinou nemáte příliš mnoho peněz, nebo přesněji dostatek peněz k tomu, abyste si mohli dovolit nové a krásné studentské bydlení. Zároveň ale většina studentů po vlastním bydlení touží. S nevšedním nápadem, jak takovouto situaci vyřešit, přišel jeden vynalézavý student – řešením je vyrobit si vlastní domek z kontejneru. Stačí k tomu jen trochu šikovnosti a vynalézavosti.

Vše, co mladý člověk potřebuje

Vzhledem k tomu, že je dům vytvořen z přepravního kontejneru, tvoří ho jedna velká místnost, která je zároveň kuchyní, jídelnou, obývacím pokojem i ložnicí. Vše je kompletně a útulně zařízeno. V každém „pokoji“ se nachází vlastní malé okénko, a celý domek je tak uvnitř prozářen denním světlem. Jak můžete vidět na fotografiích, celý interiér domku je překvapivě prostorný a útulný. K tomuto dojmu přispívají vhodně také zvolené materiály a barvy. Nábytek i stěny jsou převážně v bílé barvě či dalších světlých barvách.

V obývací části se nachází gauč se stolkem, knihovničkou a televizí. Rovněž v kuchyni se nachází vše potřebné, tedy kuchyňská linka, lednička s mrazákem, sporák s troubou, dřez a další. V domě je také koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. K dalšímu vybavení domku patří i elektrické topení,  v případě nepříznivého počasí tedy není nic jednoduššího než si zatopit. Před domkem se navíc nachází venkovní posezení, kde lze trávit například večery s přáteli.

Šetrnost k životnímu prostředí

Tento domek navíc naplňuje dnešní filozofii ekologického bydlení. V současné době se spoustu lidí zajímá o nízkoenergetické a pasivní domy, které by neznamenaly pro své okolí velkou zátěž a naopak by šetřily energii a přírodní zdroje, a dům z kontejneru je přesně takový. Pokud vás tedy láká zajímavé, ekologické a zároveň pohodlné i levné bydlení, není nic snazšího než se inspirovat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]