Netradiční architektura je hit. Střecha tohoto domu připomíná listy

Netradiční architektura je v kurzu, a tak jsou jednotliví architekti stále odvážnější. Klasické podoby domů proto postupně mizí. Na jednu stranu je to dobře, protože jenom tak můžeme kolem sebe potkávat zajímavé skvosty, jako je tento konkrétní dům. Postaven byl v Brazílii již v roce 2016 a stále i po letech patří mezi unikáty světové architektury.

Unikátní tvar střechy

Ze spodního pohledu to ještě není tak patrné, ale pokud se na tento dům podíváme z výšky, dokáže přitáhnout pozornost. Je to především tvar jeho střechy, která připomíná listy, který jasně ukazuje na to, že netradiční architektura může mít i nějaký hlubší smysl. Jako by dům naznačoval to, že patří do přírody a že byl postaven v souladu s přírodou. A toto se zde samozřejmě i povedlo.

Použití různých ramp a teras

Netradiční architektura je patrná také ve chvíli, kdy začneme řešit samotnou praktičnost domu, kde jasně dominují různé rampy, ale i terasy. Ty nejenom rozšiřují interiérový prostor směrem ven, a zvětšují celkovou užitnou plochu této nemovitosti. Jsou v podstatě i praktickým prvkem, který umožní přechod z jednoho segmentu domu do druhého.

Velký obytný prostor

Na první pohled se dům může jevit díky svému netradičnímu půdorysu spíše jako skromný. Tak tomu ale není. K dispozici je zde kromě obývacího pokoje, kuchyně a koupelny také místo pro domácí kancelář s dokonalým výhledem. Zapomínat nelze ani na čtyři apartmá ve vyvýšené části, která jsou tím místem, kde může každý najít potřebné soukromí. A to opět s jistotou nádherného výhledu do úchvatného okolí.

Vše moderní

Nahlédněte dovnitř a uvidíte sami, že i když jsou zde použity přírodní materiály, rozhodně to neznamená, že bychom se architekturou museli vracet do minulosti. Je to přesně naopak. Ze všeho dýchá unikátní moderní, v některých chvílích dokonce až nadčasový styl. A to vše v objektu, který se snaží zapadat do přírody. A to i svým tvarem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]