Čištění zásobníku na prací prášek by mělo být samozřejmostí. Nejde vůbec o složitou činnost

Fotografie: Depositphotos

Aby bylo prádlo po vyprání dokonale čisté a voňavé, je třeba udržovat čistou i pračku. Spousta nečistot se ukládá i v zásobníku na prací prostředky. Takto ho jednoduše vyčistíte.

Přestože do zásobníku pračky přidáváte pouze prací prostředky, čas od času je potřeba důkladně vyčistit i tuto část. Často zde totiž bývají usazeniny vodního kamene, další nečistoty a výjimečně se v zásobníku může objevit i plíseň. Abyste se tomuto vyhnuli, je třeba zásobník pravidelně kontrolovat a udržovat v maximální čistotě. Tento jednoduchý postup vám s mytím zásobníku pomůže. Za pár chvil bude čistý a jako nový.

Co budete k vyčištění zásobníku potřebovat

Nejprve je potřeba zásobník z pračky opatrně vysunout. Jelikož je celý z plastu, dejte pozor, abyste omylem neulomili některou z paciček, která zásobník udržuje v drážkách při jeho povytažení. K jeho vyčištění si připravte nádobu nebo kyblík, kam se vám celý zásobník vleze, horkou vodu, kyselinu citronovou a papírové ubrousky.

Jak zásobník pračky vyčistit

Do připravené nádoby nalijte takové množství horké vody, aby byl zásobník po ponoření celý pod vodou. Na každý litr vody přidejte do kbelíku 5 lžic kyseliny citronové. Vodu s práškem zamíchejte, aby se prášek pořádně rozpustil, a zásobník do vody ponořte. Některé zásobníky mají odnímatelné díly, které můžete vyjmout a ponořit do nádoby zvlášť. Takto ponořený zásobník nechte alespoň půl hodiny odmočit. Následně ho obraťte vzhůru nohama a nechte ho ponořený ještě dalších 30 minut.

Vyčistěte místo na zásobník uvnitř pračky

Abyste se zbavili usazené špíny a vodního kamene i uvnitř pračky, použijte papírové ubrousky. Ty zmuchlejte, ponořte do vody s kyselinou citronovou, trochu vymačkejte a následně jimi místo na zásobník v pračce vyskládejte. Takto vyskládané ubrousky uvnitř otvoru nechte také alespoň půl hodiny působit.

Jakmile čas vyprší, můžete otvor na pračku dočistit vlhčeným hadříkem. Veškeré usazené nečistotu půjdou krásně a jednoduše z vnitřku pračky odstranit. Vodu z nádobky, kde máte ponořený zásobník, můžete vylít a zásobník omýt pod proudem vody. Bude sněhobíle čistý a připravený k dalšímu použití.

Zdroj: Washerhouse

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]