Nezapomínejte na pravidelné kontroly kotle a revize. Jde hlavně o vaši bezpečnost

Fotografie: Freepik

Pravidelné kontroly plynového kotle jsou velmi důležitou součástí přemýšlení nad každou topnou sezónou. Zanesené spalinové cesty totiž mohou způsobit únik oxidu uhelnatého, který se snadno promění ve smrtící nebezpečí. Kdy je nutné provádět kontroly a v jakých případech musíte mít revizi plynového kotle? Více informací najdete přímo v tomto článku.

Na kontrolu kotle si vzpomeňte alespoň jednou za rok

V rámci bezpečnosti se doporučuje kontrola kotlů minimálně jednou ročně. Zpravidla jde o začátek či konec topné sezóny. Pokud máte větší kotel, nebo víte, že se spalinové cesty rychleji zanáší, je dobré přidat ke kontrole i pravidelné čištění. Důkladným vyčištěním totiž opět snižujete riziko, že se něco pokazí. Při pořízení plynového kotle tak počítejte i s cenou za pravidelné kontroly.

Revize je nutná při opravách a pořízení nových zařízení

Pokud se rozhodnete pro výměnu plynového kotle, nebo budete provádět úpravy na komínu a spalinových cestách, je nutné provést revizi. Technik prověří, jestli je všechno správně zapojené a váš nový kotel se všemi součástmi splňuje dané normy. Díky tomu budete mít jistotu, že je všechno správně zařízené a nehrozí únik plynu. Revize kotlů tak jsou víceméně nárazovou záležitostí, na které není potřeba pravidelně myslet, ale týkají se vás při jakýchkoliv změnách.

Technika pro kontrolu a revizi kotle seženete s pomocí dodavatele energií

Pokud se rozhodnete pro plynový kotel, cena revize bývá pravidelným výdajem. Je také dobré na tuto skutečnost nezapomínat a nastavit si upozornění jednou za rok. A když nevíte, kde sehnat technika pro danou oblast, obraťte se na svého poskytovatele energií, který by vám měl doporučit ten správný kontakt. V případě lepších tarifů pro poskytování plynu může být součástí služeb právě i zajištění kontroly.