Novoanglický styl dá interiéru unikátní nádech nostalgie

Staré domy na americkém venkově se znovu stávají oblíbenými, mnoho z nich tak prochází rekonstrukcí. A novoanglický styl se ukazuje jako skvělá volba. Příkladem je i Maine Cottage v Jižní Karolině. Výsledkem rekonstrukce je nádherná venkovská usedlost v tomto stylu. Cílem rekonstrukce bylo nejen vrátit domu jeho původní styl a atmosféru, ale zároveň ho vybavit pro pohodlný každodenní život.

Před rekonstrukcí starších domů je vždy dobré důkladně zkontrolovat a případně opravit či zcela vyměnit staré systémy a struktury, například rozvody vody, elektřiny či plynu. Stejně jako případná oprava střechy a výměna starých oken za nová, ale vzhledově totožná s původními, aby byl zachován styl domu.

Útulný interiér

Velmi citlivě jsou řešeny interiéry domu. Pokud totiž rekonstruujete starý venkovský dům, je vhodné, aby vše na první pohled nezářilo novotou a moderností. Naopak, i to, co je nové, musí mít na první pohled na sobě určitou patinu. Velmi důležitá je i správná volba nábytku a ostatních dekorací.

Je vždy nutné vše vybírat skutečně pečlivě, ve stylu, který se do domu hodí, aby se podařilo dobře propojit historii a současnost, staré a nové. Zajímavé je také zvolení barev. Pokud jde o nábytek, dominantními barvami jsou světlé odstíny bílé, béžové, šedé a hnědé. Nápadité jsou i další dekorace, například osvětlení. Z venku je dům obložen bílým dřevem.

Království kuchyně

Dominantní místností domu je kuchyň, která je velmi zajímavě řešena. Místo skříněk jsou na stěnách police, na kterých jsou umístěny různé kuchařské doplňky a dekorace. Díky policím prostor se zajímavě ozvláštnil. K celkovému dojmu čistoty a zároveň prostornosti a elegance celé kuchyně přispívají i bílé stěny a podlaha. Důležitou součástí každé kuchyně jsou i nejrůznější elektrické spotřebiče, ty jsou zde v nerezu, který se do kuchyně ve světlých barvách skvěle hodí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]