Návštěvníci se mohou ubytovat ve Shrekově „bažině“. Netradiční bydlení srší pohádkovou atmosférou

Fotografie: Joe Ross / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Pokud patříte mezi milovníky netradičních způsobů ubytování i animovaných filmů, pak rozhodně nesmíte vynechat toto jedinečné místo, které je postavené na motivy Shrekova obydlí.

Obliba originálních a netradičních míst neustále roste a se zájmem veřejnosti o tyto služby roste přirozeně i nabídka. Jedno takové zajímavé místo vzniklo i ve Skotsku, kde nechali majitelé ožít pohádku o zlobrovi a jeho přátelích. Návštěvníci tak mají podle webu SmithsonianMagazin možnost zažít nezapomenutelné dobrodružství a vychutnat si pobyt ve zlobří bažině.

Ubytování jako z pohádky

Velmi nevšední zážitky nabízí Shrekův dům svým majitelům i hostům, kteří si jej mohou pronajmout. Rozlehlý pozemek, který stavbu obklopuje, poskytuje návštěvníkům dokonalé soukromí a pohodlí. Pohádkový zážitek si tak mohou jeho návštěvníci vychutnávat plnými doušky, podobně jako v přestavěném vlaku, o němž jsme psali již dříve v článku na BydlímeÚtulně.

Vejdou se až tři lidé

Díky vybavení se mohou ve stavbě ubytovat pohodlně až tři lidé. Venku nechybí ani typická cedule s nápisem „Pozor, zlobr“ nebo autentická kadibudka. Atmosféru Shrekova doupěte pak skvěle doplňují vratké vrzající dveře a dřevěné vybavení. Celý interiér je navržen a postaven tak, aby co nejvíce odpovídal své předloze.

Kouzlo v jednotlivých detailech

Kromě prostorné dřevěné postele, masivního stolu s židlemi a krbu, který domu propůjčuje velmi přívětivou a útulnou atmosféru, v něm lze spatřit plno dalších detailů, které odkazují na originální snímek. Nechybí ani koberec a závěsy v imitaci kůže plazů. Samozřejmostí jsou podle majitelů také svíčky vyrobené údajně z ušního mazu.

Na stavbu netradičního domu stačila odvážné ženě téměř jen hlína. V přírodě si užívá levného pohodlí

Místo spojené s Hollywoodem

Tento jedinečný Shrekův dům se nachází ve Skotské vysočině poblíž sídla Ardverikie House, který v minulosti navštívila i sama královna Viktorie. Od té doby se toto místo objevilo také v různých dalších televizních a filmových produkcích jako například ve filmu Není čas zemřít, Cizinka nebo Koruna. Podle webu Ardverikie byl Shrekův dům nabízen k pronájmu jen po omezenou dobu. Okolí panství si však návštěvníci mohou vychutnávat i nadále bez omezení.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]