Klasický dům byl doplněn o moderní prvky, které respektují původní stavbu

Pokud někde v ulici vidíme původní, klasický dům, jistě nás zaujme svou architekturou. Ta už však nemusí být až tak praktická. Pokud bychom měli v takovém domě bydlet, nebudeme příliš spokojeni, jelikož nám může chybět to, na co jsme zvyklí. Přesně toto řešili i majitelé nemovitosti v Seattlu, postavené ve stylu Tudor. A tak oslovili architekty s dotazem, zda by s jejich bydlením nešlo přece jenom něco udělat.

Několik provázaných stylů

Unikátem této nemovitosti po tom, co si ji doslova vzali do parády odborníci z DeForest Architects je tom že kombinuje hned několik stylů. A zajímavé je, že všechny spolu poměrně dobře ladí. Zaujme tu styl pozdního středověku, stejně jako styl rané renesance, a vše doplňuje několik první moderních, z oblasti současné architektury. Klasický dům je tak zajímavým architektonickým skvostem.

Snaha udržet atmosféru

Architekti to neměli nijak jednoduché. Bylo třeba do interiéru propašovat řadu moderních prvků a zároveň měl zachovat ráz, který tento klasický dům měl. Tedy onen tudorovský styl. I toto se nakonec povedlo. Hlavně díky zajímavému sladění jednotlivých barev, ale i díky materiálům, jako byly třeba ocelové konstrukce.

Místo, ze kterého dýchá klid

Majitelé domu jsou velkými milovníky knih, kterých měly opravdu hodně. Právě knihovny byly hlavní částí, od kterých se následně odvíjelo vše ostatní. A bylo to dobře, protože i díky tomu se dá říci, že z domu zajímavě dýchá velký klid, a to na každém kroku, bez ohledu na to, v jaké místnosti se nacházíme. Vliv na to mají i světlé odstíny, bez jakýchkoliv velkých barevných výstředností.

Dvě patra nabízejí mnoho prostoru

Klasický dům je rozdělený na dvě patra. V tom spodním se nachází důležitá velká knihovna, centrální obývací pokoj, ale i kuchyně. Dále je zde i domácí pracovna. Pokud se vystoupá nahoru, jsou zde spíše soukromé místnosti. Tedy jak ložnice, tak i soukromé pokoje. Vše doplňuje i prosklená terasa, která dokáže spojovat sice menší, ale příjemnou zahradu s domem.

Fotografie: Novate

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]